Okumanın Yaşı Yoktur Sözü İle İlgili Söyleşi - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Okumanın Yaşı Yoktur Sözü İle İlgili Söyleşi

    0

Okumanın Yaşı Olmaz İle İlgili Kompozisyon

Okumanın yaşı yoktur, kişi ne zaman ve ne şekilde öğrenmek isterse ve öğrenmeye kendini motive ederse okuyabilir ve kendini geliştirebilir . Okumak insanı kültürünü artırır ve böyle bir insanın hayata yönelik düşünceleri ve izlenimleri daha farklı olur .

Kimi insanlar bazı sorunlardan dolayı ( aile meseleleri, çevre baskısı, geri kalmışlık ..vb) zamanında okula gitmemiş ve okuma duygusu içinde uhde olarak kalmıştır . Bu insanlar ileride yaşlansa bile içinde okuma aşkı varsa okuyabilir ve hatta üniversite bile okuyup geç de olsa bir meslek sahibi olur . Televizyonlarda sıkça görürüz . Yaşlı nineler halk eğitime sırf okuma ve yazmayı öğrenmek ve ölmeden önce okumayı bilmeden hayatının sonlanmasını istemez . Geçenlerde 80 yaşlarında bir dede kitap okumayı öğrenmiş , o kadar mutluydu ki yüzündeki heyecan ve mutluluğu görseniz siz de çok mutlu olurdunuz . Çünkü geç de olsa okumuştur ve içinde uhde kalmadan hayatına veda edebilecek ve öğrenme ile ayrılacaktır bu hayattan . Bundan dolayı yaşınız ya da öğreniminiz ne olursa olsun okumaktan ve öğrenmekten vazgeçmeyin .


Hayat her türlü geçiyor. Bu hayatın nasıl geçtiği ve kaliteli olup olmadığı size bağlı.  Boş yaşasan da veda edeceksin , okuyup kendini geliştirsen de veda edeceksin. Ama ilimle, okumayla bu dünyadan ayrılan okumayana göre, boş durana göre her zaman daha avantajlı olacaktır.

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.