Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatına Kıyabilenlerindir

Özet : " Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatına Kıyabilenlerindir " sözü ile ilgili kompozisyon örneği . 

     “ Yarın yorgun kimselerin değil rahatına kıyabilenlerindir “ sözü çalışıp çabalamanın, alın teri dökmenin önemini anlatmaktadır .

     Hayatta başarılı olabilmenin yolu devamlı çalışmak ve gayret göstermekten geçer . Tabiri caizse hiç kimse yattığı yerden başarılı olamaz . Yeri geldiğinde uykusuz kalmak , eğlenceden uzak kalmak , dostlarla vakit geçirmekten feragat etmek gerekir . İnsan başarıyı istiyorsa bunları göze almalıdır . Fedakarlıklar olmadan başarı beklemek kuru bir hayalden ibaret kalır . birçok başarılı insanın hayatını incelediğimizde göreceğimiz ortak nokta hepsinin de gecelerini gündüzlerine katarak çalışmış olmalarıdır . Ancak bu şekilde başarı gelebilir zaten . Mesela duymuşsunuzdur Edison ampulü bulma sürecinde yüzlerce başarısız deney gerçekleştirmiştir . Ancak pes etmemiş ve gecesini gündüzüne katarak amacına ulaşmıştır .

     Özetle hayat çok isteyene değil , istediklerine kavuşmak için yılmadan çalışanlara gülümsüyor . Hedeflerimiz varsa , hayallerimiz varsa onlara kavuşmak için yılmadan çalışmalı , çeşitli sıkıntılara göğüs gerebilmeliyiz . Bunu başarabildiğimiz zaman istediklerimize kavuşmamız hiç de zor olmayacaktır .


1 yorum:

  1. Çok güzel olmuş ama sonuç bölümünün olup olmadığı belli değil

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...