Beğenilmek İle İlgili Deneme Örneği

Beğenilmek Konulu Deneme Örneği

Beğenilmek herkesin hoşuna giden bir durumdur .  Fiziki anlamda beğenilmek , davranış tarzı ve konuşma şekli  ile beğenilmek , düşünceleri ile beğenilmek gibi çoğaltabiliriz . İnsan doğası gereği beğenmek ve beğenilmek ister .  Beğenilmek hoşuna giderken beğenilmemek kişiyi üzebilir .

İnsan sosyal bir varlıktır .  Toplumla iç içe yaşadığı için , toplum tarafından onaylanmak için kılık kıyafetine , saçına başına , hal ve hareketlerine dikkat eder .  Karşı tarafın beğenmesi kişinin hoşuna gider .   Örneğin , bir düğüne gideceksiniz ve bekarsınız  , belki o düğünde sizin de beğeneceğiniz ya da sizi de beğenecek olan insanla göz göze geleceksiniz .  Yani karşılıklı birbirinizi beğenmiş olacaksınız . Beğenilmek herkesin hoşuna gider . Hiç kimse beğenilmemek  istenmez . Çünkü beğenilmek insanda estetik bir haz uyandırır .


İnsan beğenilmek ister, çünkü beğenilmek insanın kendisini daha iyi hissetmesini sağlar, kişi kendine daha fazla güvenir ve özgüven sahibi olur .  Kişi beğenilmek için de her şeyi yapmamalıdır . Mesela herkes beni beğensin diye her yerine estetik yaptırmamalı , doğal olmaya daha çok önem verilmelidir .   Tabi ki fiziki güzellik de önemlidir , ama düşüncelerinizle , hal ve hareketlerinizle , bilginizle beğenilmek size daha iyi fayda sağlar .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Beğenilmek İle İlgili Deneme Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top