Acele İşe Şeytan Karışır Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği

ACELE İŞE ŞEYTAN KARIŞIR KONULU KOMPOZİSYON

Bir işi  zamana yaymadan , sabretmeden bir anda yapmak isteriz bazen . Bu sabırsızlığın sonucunda da işi elimize , yüzümüze bulaştırırız ve başarılı olamayız . Çünkü acele etmişizdir . Acele olunca da sonuç hayırlı olmayacaktır tabi .

Hayatımızın her anında bazı görevlerimiz vardır .  Bu görevleri yerine  getirmeden önce iyice düşünüp taşınmalı ve ardından harekete geçmeliyiz . Örneğin bir iş yeri açmak istiyorsunuz . Ama bu iş yerini açacaksınız da hiç düşünmeden ani kararla açıyorsunuz ve elinizdeki bütün sermayenizi buna yatırıyorsunuz ve hatta biraz da kredi çekiyorsunuz . İş yerini açtığında  bu  sattığınız mala talebin olmadığını görüyorsunuz ve iflas ediyorsunuz ve elinizde hiç bir şey kalmıyor . Bakın acele ile düşünüp taşınmadan bir anda açtınız ama değil kar bir de zarar ettiniz . Bundan dolayı işlerimizi aceleye getirmemeliyiz . Bir iş hemen o gün olacak diye  acele etmemeliyiz , Çünkü bu kötü sonuçlar doğurabilir . Acele eden ecele gidebilir unutmayın .


Buradan da anlaşılacağı üzere bir işi yapmak istediğinizde önce bir soluklanın ve ani kararlar vermekten kaçının . Aldığınız ani kararlar sizi ve hayatınızı kötü etkileyebilir .  Bu aceleci , çabuk olacak tavırlarınız sizi maddi ve manevi sıkıntılara sokacaktır . Bundan dolayı hayatınızda kararlar alırken biraz bekleyin , düşünün ve daha sonra yavaş yavaş halledin işlerinizi .   Çünkü sabırla koruk helva olacaktır .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Acele İşe Şeytan Karışır Atasözü İle İlgili Kompozisyon Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top