İletişim Formu

Babaların Önemi Konulu Kompozisyon

Babaların Önemi Konulu Kompozisyon

Babalarımız bizim dünyaya gelmemize vesile olan , bizim için her türlü fedakarlığı yapan , yemeyen yediren , içiren , giydiren , her şeyimize göğüs geren muhteşem varlıklardır . Babalarımızın kıymetini onlar hayatta iken bilmeliyiz . Onlar bazen bize kızabilir , hatta hafifçe vurabilir ve biz onlara sinir olabiliriz . Ama onların bizim iyiliğimiz için böyle yaptığını biliriz .

Babalar da anneler gibi dünyanın en değerli ve en kutsal varlıklarıdır .  Bundan dolayı onları asla üzmemeliyiz . Anneye  of denilmemesi gibi babalarımıza da of bile dememeliyiz .  Yaşlandıkları zaman da onları terk edip huzur evlerine koymamalıyız . Eğer huzur evine bırakıp kendimiz bakmazsak çok büyük vebalin altına gireriz . Çünkü onlar siz küçücükken , savunmasız bir bebekken sizi canından bile korudu , sevdi , okşadı , aş getirdi   ve daha neler neler ... Bunları saymakla bitmez . Onlar bize hiç bir şeyi miras olarak bırakmasalar bile sizi evlenene kadar belirli bir yere getirmeleri bile yeter . Babalarınız ile asla küs kalmayın ve onların kalbini kırmayın . Eminim ki bazılarınız babasını kaybetmiş ve onun yokluğunu yaşıyor olabilir . Ama şöyle düşünün öbür hayatta görecek ve kavuşacaksınız inşallah ona , üzülmeyin sakın . Onlara dualar edin .


Hayatınızda babanızın değerini bilin ve iyi bir insan olmayı hayatınızdan eksik etmeyin . Babalar sırtımızı yasladığımız dağlardır .  O büyük ve güçlü dağların kıymetini bilmeniz dileği ile kalın baba sevgisi ve duası ile ...

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.