Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Örneği

Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon

Yardımseverlik  zor durumda olan insanlara maddi ve manevi yönden destek olmaktır . Bizler Türk Milleti olarak yardımsever bir millet olarak biliniriz . Yardımsever insan olmak erdemlilik gerektiren bir özelliktir. Herkes yardımsever olamaz .  

 Yardımsever insanlar her zaman sevgi saygı ile anılır . Yardımseverlik sadece zengin olan insanlara ait bir özellik değildir. Ayrıca her zenginde yardımseverdir diye bir nitelendirme yapamayız . İnsan fakir olabilir ama elindeki az bir yiyeceği diğer fakir komşusu ile paylaşabilir . Yani bu merhamet duygusu ile alakalıdır. Kişinin içindeki sevgi ve merhamet duygusu yardımseverliği ortaya çıkarır.  Çünkü insan empati duygusunu  kazanırsa yardımsever biri olur. Yardım ettiğimiz insanlara yardımı onları rencide etmeden  sağlamalıyız . Yardımsever insanın gönlü boldur . Üç beş kuruşun hesabını yapmayan bir insandır .


Hayatta her zaman yardımsever biri olmalıyız ve çevremizdeki insanlara da örnek olarak onları da yardımsever olmaya teşvik etmeliyiz . Çünkü yardımseverlik asilliktir. Asil insanında gönlü boldur, eli sıkı değildir. Yardımseverliği evrensel olarak hayata geçirmeliyiz . Hayatta yardımsever olmanız  dileğiyle .
Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Örneği Yardımseverlik İle İlgili Kompozisyon Örneği Reviewed by Hakkında Bilgi on 21:08:00 Rating: 5

2 yorum:

  1. bu metini okuyıp yorum yapamyan bu metinden bir şey anlamamış demektir eline sağlık

    YanıtlaSil
  2. çok teşekkürler çok güzel bir kompozisyon oldu sağolun bu sözler kimin aklına geldiyse tebrikler

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.