Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız Adlı Kompozisyon

Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız Adlı Kompozisyon

Vatan insanların bir arada yaşadığı toprak parçasıdır. Yeri geldiğinde  onu korumak için canımızı feda ettiğimiz yerdir. İnsanın vatanı için her şeyi yapar. Vatan bir milletin olmazsa olmazlarındandır.

Vatanın her karış toprağı bizim için değerlidir. Vatanımıza karşı sorumluluklarımız öncelikle bilinçli bir insan olmamızdan geçer. Vatan için millet için kişi elinden gelen işin en iyisini yapmaya gayret göstermelidir. Vatanımızın gelişmesi için  görevlerimizi zamanında yerine getirmeliyiz. Bu vatan ne zorluklarda kazanıldı. Başka ülkelerin manda ve himayesine girmemek için bağımsızlığımızdan asla ödün vermemeliyiz. Ülkemizin kaynaklarını ihtiyacımız olduğu kadar kullanmalıyız. Doğal kaynaklarımızı boşa israf etmemeliyiz.  Vatanımızı ileriye götürmek için arı gibi sürekli çalışmalıyız.


Buradan da anlaşılacağı gibi içinde doğup, büyüdüğümüz vatanımızı kimseye kaptırmamalı devamlı ileriye doğru gitmeliyiz.Bilim ve fen yolunda ilerlemeliyiz. Vatan  bilincini gelecek kuşaklara aktarmalıyız.
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Vatanımıza Karşı Sorumluluklarımız Adlı Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top