Ailenizden Geçici Bir Süre Bile Olsa Ayrılmak Zorunda Kaldınız Mı? Ayrı Kaldığınızda Hissettiklerinizi Yazınız.


Ailenizden Geçici Bir Süre  Bile Olsa Ayrılmak Zorunda Kaldınız Mı? Ayrı Kaldığınızda Hissettiklerinizi Yazınız.

Aile bir toplumun en önemli kurumudur. Aile bireyleri arasındaki bağlılık ve sevgi bu kurumun daha da güçlenmesini sağlar. Ailemden geçici bir süre ayrı kalmak zorunda oldum. Ayrı kalmak ilk başlarda çok zordu ve kendimi  yalnız ve gariban hissediyordum.  Hem ağlıyor hem de üzülüyordum.  Fen lisesini kazandığım zaman ailemden ayılmak zorunda kaldım. Onlardan ayrı kalmak içimi çok acıtmıştı. Çünkü yeni bir ortama, yeni bir hayata ve yeni arkadaşlara alışmak  bir  bir anda  olmuyordu.

Annemin sabah beni kahvaltıya kaldırılışını hatırlıyordum, babamın  bana verdiği  öğütleri  hatırlıyordum. Kardeşimle ve ablalarımla  geçirdiğim o güzel anıları ve günleri hatırlıyordum. Bunun için de duygulanıyordum ve kimse ile fazla konuşmak istemiyordum. Çünkü hiç kimse insanın ailesi gibi olamaz ve insanı ailesi gibi seven koşulsuz kimse de olamaz. Onlardan  geçici süreliğine de ayrı kalmak yine zordu. Çünkü onlar benim canım ailem , her şeyimdi. Annemin sardığı sarmalar, yaptığı mantıları özlüyordum. Onun bana sarılışını, babamın gülümsemesini hatırlıyordum.  Annemin o güzel kokusunu özlüyorum ve  onu çok özlüyorum. Bazen onlara yaptığım  yaramazlıkları hatırlıyor ve vicdan azabı hissediyordum.  Neyse ki yaz tatili geldiği zaman onlara  kavuştum. Allah hiç kimseyi ailesinden, sevdiklerinden ayrı koymasın.

Not: En çok hangi  meyveyi seviyorsunuz?  Neden?
Hemen hemen tüm meyveleri çok seviyorum. En çok sevdiğim  meyve ise üzümdür. Yaş üzümü  çok seviyorum. Çünkü tadı lezzetli ve sulu. Çeşitli renkte üzümler oluyor ve bunları kurutarak yemeyi de çok seviyorum. Üzümü yiyince mutlu da oluyorum.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...