‘’Yaşamak İçin Üreteceksin ’’ Konulu Kompozisyon Yazınız.


‘’Yaşamak  İçin Üreteceksin  ’’ Konulu Kompozisyon Yazınız.

Yaşam  hızla akıp gitmektedir.  Hızla akıp giden bu zaman ayak uydurmak için, mutlu olabilmek için, ilerideki hayatımızda  mutsuz olmamak için  sürekli çalışmalıyız. Yaptığımız işin de en iyisini yapmaya çalışmalıyız. Yaşamak için alın teri dökmek gerekir,  bilim  yolunda ilerlemek gerekir. Üreten insan , çalışan insan hem kendine faydalı olur hem de insanlığa faydalı olur.

 İnsan ancak çalışınca yaşamanın tadının ne demek olduğunu anlar. Çünkü çalışmak kişiyi mutlu eder ve kişinin hayata daha  coşkuyla bağlanmasını sağlar. Çalışmayan insan  ise günden güne körelir. En basit şeyleri bile yapamaz hale gelir.  Bunun için üretmek,  icatlar yapmak,  buluşlar yapmak gerekir. Örneğin; tedavisi olmayan bir hastalığa  tedavi eden ilaç geliştirmek, insanların yaşamını daha da kolaylaştıracak teknolojik ürünler ortaya koymak ve daha birçok şey yapmak kişiyi üretken kılar. Üretken olan insan da mutlu olur ve etrafına da mutluluk saçar.

Bunun için her zaman var gücümüzle çalışmalıyız. Hayatın anlamının, hayatın  veriminin çalışmaktan, üretmekten geçtiğini asla unutmamalıyız. Bunun için de bilim ve fen yolunda ilerlemeli ve dünyaya faydalı, nitelikli ve bilinçli bir vatandaş olmalıyız.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...