Kalem İle İlgili Hikaye Yazınız.


Kalem İle  İlgili  Hikaye Yazınız.

İlkokul birinci sınıfa yeni başlamıştım . Her çocuk kalemini , defterini almıştı . Benim ise kalem ve defterim henüz alınmamıştı . Çünkü babamın bir işi yoktu ve bunları alacak da hiç parası yoktu . İçten içe üzülüyordum ama bunu babama belli etmiyorum çünkü onu üzmek  istemiyordum . Dersin ilk günü herkes sınıfa geldi .

Öğretmen hadi bakalım çocuklar çıkarın kalemlerini “a” harfini hep birlikte yazmaya  başlayalım dedi .  Arkadaşlarım heyecanlı ve mutlu bir şekilde kalemlerini , defterlerini çıkardı ve öğretmenin tahtaya yazdığı “a” harfinin aynısını yapmaya çalıştılar . Ben ise öğretmene boş boş bakıyordum ve üzülüyordum . Öğretmen  bana baktı ve kalemim olmadığını anlayınca sınıfın içinde bana hiçbir şey demedi . Zil çaldı  ve  Zeynep  kızım sen yanıma gel dedi . Ben ise tamam öğretmenim diyerek onun yanına gittim . Öğretmen bana kızacak diye çok korkuyordum . Öğretmen  bana baktı ve önce sıcak bir şekilde gülümsedi .  Nur Öğretmenimin dişleri inci gibi beyaz ve güzeldi . Ben de ona güldüm . Bana senin kalemin olmayabilir ama bak bende fazladan kalem var diyerek bana süslü bir kalem verdi, defter verdi. Ben utandım ve  yere baktım . Öğretmen asla utanma  yavrum dedi. Okumak çok güzel bir şey , sen okuyacaksın dedi . Baban  sana yine alacak kalemini biliyorum ama şimdilik bunu kullan dedi bana.

Ben de öğretmenime sarıldım ve o gün ben de “a” harfini yazdım  ve çok mutlu oldum. Daha sonra babam bana da kalem ve defter aldı ve okuluma güzel bir şekilde devam ettim.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...