İletişim Formu

Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Sözü İle İlgili Hikaye Yazınız.


Baş Başa Vermeyince Taş Yerinden Kalkmaz Sözü İle İlgili Hikaye Yazınız.

Fatma Hanım  insanlar ile fazla iletişim kurmayı sevmeyen , her işi ben bilirim kafasında olan bir ev hanımıydı . Komşuları ona gelip gitmek istiyor, onunla da samimi olmak istiyor fakat Fatma Hanım onlar ile muhabbet etmekten kaçınıyordu . Çünkü tek başına kalmayı, tek başına yemeyi  seviyordu o. Kış yaklaşmak üzereydi . Artık havalar da iyice soğuduğu için herkes evine kömür almaya başlamıştı . Komşular aldıkları kömürü evlerine  taşımak için birbirinden yardım almışlar ve böylece de kolayca işleri bitmişti .

Kışlık turşuyu birlikte yapmışlar, pekmezi kaynatmışlar, tarhanayı yapmışlardı. Fatma Hanım ise daha bunların hiç birini henüz yapmamıştı . Üstelik bir de evde bakması gereken küçük bebeği vardı . Birkaç gün sonra eşi eve kömür getirdi . Eşinin  işi olduğu için ona yardım edemeyecekti . Daha sonra Fatma Hanım ben bu kadar işi nasıl yapacağım, çocuk da evde durmaz diyerek kendi kendine dertlendi . Acaba komşulardan yardım istesem bana ardım ederler mi diye düşündü . Daha sonra onlara yaptığı davranışlar aklına geldi ve çok pişman oldu. Ama yine de komşularından yardım istedi . Onlar da Fatma Hanım’a yardım etti ve işler kısa sürede bitti . Fatma Hanım onları çok sevmişti , çok cana yakın insanlardı . Daha önce  neden böyle bir olumsuz bir davranış içinde olduğunu kendi de anlayamadı ve  komşularından özür diledi .

Daha sonra  komşular her zaman birbirleri ile iyi geçindiler ve birbirlerinin işlerine yardım ettiler.  Yani baş başa verince işler daha kısa zamanda bitti . Birlik ve beraberliğin olduğu yerde sorunlar da daha çabuk çözülüyordu. O günden sonra komşular hep birlik içinde hareket ettiler ve güzel günler geçirdiler.

1 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.