"Türk, Öğün, Çalış, Güven " Sözü İle İlgili Kompozisyon

"Türk, Öğün, Çalış, Güven " Sözü İle İlgili Kompozisyon

Türk milleti tarihinin her döneminde bağımsız bir yaşam sürdürmek için mücadele göstermiş , devleti yıkılsa bile tabiri caizse küllerinden yeniden doğmayı başarmış ve hiçbir zaman devletsiz kalmamıştır . Böyle bir milletin evlatları olarak bizlere düşen görev milletimize layık birer evlat olmak ve bayrağımızın özgürce dalgalanması için elimizden gelen çabayı göstermektir .

Milletimize , devletimize olan sevgimizi ve bağlılığımızı göstermek yalnızca kuru sözlerle  olacak bir iş değildir . Atatürk'le , Fatih Sultan Mehmet Han'la , Kanuni Sultan Süleyman'la ve daha adını sayamayacağımız nice büyük atamızla övünmenin bir manasının olması için bizlerin de onların yolunda gitmesi ve onların gösterdiği hedeflere yürümesi gerekir . Atatürk'ün dediği gibi kahvehane köşelerinde değil laboratuarlarda sabahladığımız zaman atalarımıza olan minnet borcumuzu hakkıyla ödemiş oluruz . Tarihi boyunca yalnızca kendi ırkından ya da kendi dininden olanlara değil adımını attığı her yerdeki her dinden ve ırktan insana adaletle hükmeden bu necip milletin fertleri elbette ataları ile övünecektir . Bunu ırkçılık olarak görmemek lazım . Birileri dünyayı sömürürken ve kendisine "üzerinde güneş batmayan ülke" derken bizim milletimiz gittiği her yere huzur , barış ve mutluluk getirdiyse bu millet tabi ki övülmeye layıktır .


Türk genci atalarını tanıdıkça onlarla övünmeli , onların gösterdiği yolda çalışmalı ve ilerlemeli , onların başarılarına bakarak geleceğe güvenle bakmalıdır . 

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...