Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner Atasözü İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner Atasözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Keser  Döner  Sap Döner  Gün Gelir Hesap Döner Atasözü İle İlgili Kompozisyon

 Her şeyin bir yeri ve zamanı vardır .  Kişi bir kişiye yaptığı kötülüğe karşılık o gün herhangi bir zarar görmese bile gün gelir yaptıklarının cezasını çeker . Çünkü herkes yaşattıklarını yaşar .  Diğer bir anlamı ise bugün zor durumda olan , maddi sıkıntılar çeken bir kimse gün gelir çok iyi refaha kavuşur . Bugün çok zengin , varlıklı olan bir kimse ise gün gelir elindeki tüm varlığını kaybedebilir . Çünkü hiçbir şey her zaman olduğu gibi kalamaz . Yani bu hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur .

Yarın kime , nerde , ne olacağı belli değildir . Onun için bu hayatta çok şımarmamak gerekir . Ya da üzülüp , ben bir şey başaramıyorum denilmemelidir . Çünkü  her şeyin  bir vakti gelecek ve herkes yaptıklarının karşılığını anında almasa bile gün gelecek alacaktır . Yani herkes ektiğini biçecektir bu dünyada . Örneğin ;  gariban birinin hakkını yiyen , onu küçük gören bir kişi kurnazlık yapıp başına bir şey gelemeyeceğini düşünse bile yaptığını kötülüğün karşılığını zaman geç  de olsa alacaktır . Çünkü kimse bu dünyada yaptığını , yaşattıklarını yaşamadan ayrılmayacaktır . Bundan dolayı her zaman iyi bir insan olalım , kimseyi kırıp incitip , toplum içinde küçük düşürmeliyiz .


Hayatta hiçbir şey umduğumuz gibi olmayabilir , her şeyin tam tersi de olabilir . Bundan dolayı her şeye hazırlıklı olun . Yani bu hayatta ne ekersen onu biçersin . Adalet geç de olsa yerini bilir ve sana  yapılan  ya da senin yaptıklarının karşılığını geç bile olsa alırsın .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.