Kardeşlik İle İlgili Kısa Kompozisyon

Kardeşlik İle İlgili Kısa Kompozisyon

Kardeşlik  duygusu dünyadaki en güzel ve en kalbi duygulardan bir tanesidir . İnsan kardeşi olduğu zaman arkasında büyük bir güç olduğunun farkında olur . Günümüzün hemen hemen tamamını beraber geçirdiğimiz , yeri  geldiği zaman en yakın arkadaş , yeri geldiği zaman dost , yeri geldiği zaman anne  baba olan kişi elbette ki kardeşlerimizdir .

Birlikte güzel vakit geçirdiğimiz , oyun arkadaşı olduğumuz , birlikte yatıp sabaha bir arada uyandığımız kişiler kardeşlerimizdir . Bunun için kardeşlerimin kıymetini bilmeli ve onlarla iyi geçinmeliyiz .  İnsanın kardeşi onun herkesten önce güveneceği ve gideceği tek limandır .  Bir problemle karşı karşıya kaldığımızda  ya da bizi bazı arkadaşlarımız tartakladığında imdadımıza yetişen ve bizi bir aslan edası ile koruyup  kollayan can damarlarımızdır kardeşlerimiz . Kardeşlerimiz ile ilişkimiz ileride aynı samimiyetle devam etmeli hiçbir menfaatin  aramıza ayrılık getirmesine soğukluk getirmesine izin vermemeliyiz .


Evlendiğimizde , çoluk çocuk sahibi olduğumuzda yine kardeşlerimizle bağımızı koparmamalı , bayramlarda , özel günlerde birbirimizi ziyaret etmeli ve  onlar ile duygusal bağımızı koparmamalıyız .

4 yorum:

  1. Harika bir kompozşsyon çok beğendim ��

    YanıtlaSil
  2. Ben eda seni çok seviyorum seni seviyorum diye konuştu ��ama

    YanıtlaSil
  3. Beğendim kompozisyonu güzel yazmışsın

    YanıtlaSil

Deneme