Atatürk'ün Çok Kitap Okuması Onun Hayatını Nasıl Etkilemiştir Konulu Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Atatürk'ün Çok Kitap Okuması Onun Hayatını Nasıl Etkilemiştir Konulu Kompozisyon

    1

Atatürk'ün Çok Kitap Okuması Onun Hayatını Nasıl Etkilemiştir Konulu Kompozisyon

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran  milletinin lideri olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlik kişiliğinin yanında aynı zamanda fikir adamıdır . O her zaman eğitime çok önem vermiş  ve savaş sırasında bile eğitimle ilgilenmekten hiç vazgeçmemiş , çok kitap okuyarak kendini geliştirmiş , ileri görüşlü bir liderdir .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk daha küçük yaşlardayken kitap okuma alışkanlığı edinmiş , babasının kendine verdiği harçlığa başka  çocuklar gibi oyuncak almak yerine kitap almış ve kitaplarla kendini yetiştirmiş ve  büyük bir düşünce adamı olmuştur . Okuduğu kitaplar sayesinde kendisini geliştirmiş ve milletine de bu sayede çok hizmetler yapmış öğretmen kişiliği de bulunan bir liderdir . Kendi yazdığı kitapları da bulunmaktadır .  Milletinin de kitap okumaya çok önem vermesi gerektiğini söylemiş ve milletini  karanlıktan aydınlığa çıkarmış  yüzyılın lideridir . Okuduğu kitapların faydasını savaşları yönetirken de görmüş ve mükemmel bir zekaya sahip olarak harika bir hafızası olan kişidir .


Kitap okuma sayesinde dogmatik bilgilere inanmamış ve eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme becerisine sahip olmuş aynı zamanda  çok kitap okuması sayesinde çok kültürlü ve bilgili bir insan olmuş , okumaya , eğitim ve öğretime ve öğretmenlere çok önem vermiş  lider insandır Gazi Mustafa Kemal .

1 yorum:
Write yorum
  1. işime yaradı harbiden kim yazdı ise teşekkür ederim������������������❤����������������

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.