Atatürk'ün Çok Kitap Okuması Onun Hayatını Nasıl Etkilemiştir Konulu Kompozisyon

Atatürk'ün Çok Kitap Okuması Onun Hayatını Nasıl Etkilemiştir Konulu Kompozisyon

Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran  milletinin lideri olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk askerlik kişiliğinin yanında aynı zamanda fikir adamıdır . O her zaman eğitime çok önem vermiş  ve savaş sırasında bile eğitimle ilgilenmekten hiç vazgeçmemiş , çok kitap okuyarak kendini geliştirmiş , ileri görüşlü bir liderdir .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk daha küçük yaşlardayken kitap okuma alışkanlığı edinmiş , babasının kendine verdiği harçlığa başka  çocuklar gibi oyuncak almak yerine kitap almış ve kitaplarla kendini yetiştirmiş ve  büyük bir düşünce adamı olmuştur . Okuduğu kitaplar sayesinde kendisini geliştirmiş ve milletine de bu sayede çok hizmetler yapmış öğretmen kişiliği de bulunan bir liderdir . Kendi yazdığı kitapları da bulunmaktadır .  Milletinin de kitap okumaya çok önem vermesi gerektiğini söylemiş ve milletini  karanlıktan aydınlığa çıkarmış  yüzyılın lideridir . Okuduğu kitapların faydasını savaşları yönetirken de görmüş ve mükemmel bir zekaya sahip olarak harika bir hafızası olan kişidir .


Kitap okuma sayesinde dogmatik bilgilere inanmamış ve eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme becerisine sahip olmuş aynı zamanda  çok kitap okuması sayesinde çok kültürlü ve bilgili bir insan olmuş , okumaya , eğitim ve öğretime ve öğretmenlere çok önem vermiş  lider insandır Gazi Mustafa Kemal .

1 yorum:

  1. işime yaradı harbiden kim yazdı ise teşekkür ederim������������������❤����������������

    YanıtlaSil

Deneme