Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Yalnız Taş  Duvar Olmaz Konulu Kompozisyon

Sadece tek bir taşla içine harcını katmadan , suyunu katmadan , çimentosunu katmadan..vs duvar yapılmaz .  İnsan da tek başına yaşayamaz . Çünkü insan aklı olan sosyal bir varlıktır . İnsan bütün işlerini tek başına yapamaz . Bunun için diğer insanların yardımına ihtiyacı vardır . Çünkü her  beceriye sahip olamaz insanoğlu .

Hayatımızda da tek başına kalamayız . Yanımızda ailemiz , eşimiz , dostlarımız olmazsa hayatın anlamı olmaz . Çünkü insanlar birbirlerinin bilgilerine , düşüncelerine , eylemlerine , duygularına ve becerilerine ihtiyaç duyar . İnsan her alanda uzman olamaz . Örneğin saçını kestirmek için kuaföre ,  un almak için markete , arabanı tamir ettirmek için ustaya , elbise giymek için terziye ... vs ihtiyaç duyarsın ve bunlar sayesinde hayatın kolaylaşır . Diğer açıdan baktığımızda ise duygu ve düşüncelerini paylaşmak , içini dökmek için de yakın çevrene ihtiyaç duyarsın . Bunlar tek başına çözülmez . Çünkü tek olmak insanın psikolojisini bozar . Yalnız kalmak sadece Allah'a mahsustur .

Tek başına hayat devam edemez . Çevremizdeki insanların desteği olduğu sürece  yaşama sevinci olur .  İnsanlar ile beraber yaşayınca işlerimiz daha çok kolaylaşır ve yoluna girer . Tek kalmaktan kurtulmuş oluruz ve sıkılmayız . Allah kimseyi yalnız bırakmasın . Hayatınızda hep yanınızda yakınlarınızın olması ile kalın birlikte .


2 yorum:

  1. güzelmiş ama alıntı yasak esinleneceğim sanırım

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim 😍😍😍😍😍😍😍😍

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...