İletişim Formu

Yalnız Taş Duvar Olmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Yalnız Taş  Duvar Olmaz Konulu Kompozisyon

Sadece tek bir taşla içine harcını katmadan , suyunu katmadan , çimentosunu katmadan..vs duvar yapılmaz .  İnsan da tek başına yaşayamaz . Çünkü insan aklı olan sosyal bir varlıktır . İnsan bütün işlerini tek başına yapamaz . Bunun için diğer insanların yardımına ihtiyacı vardır . Çünkü her  beceriye sahip olamaz insanoğlu .

Hayatımızda da tek başına kalamayız . Yanımızda ailemiz , eşimiz , dostlarımız olmazsa hayatın anlamı olmaz . Çünkü insanlar birbirlerinin bilgilerine , düşüncelerine , eylemlerine , duygularına ve becerilerine ihtiyaç duyar . İnsan her alanda uzman olamaz . Örneğin saçını kestirmek için kuaföre ,  un almak için markete , arabanı tamir ettirmek için ustaya , elbise giymek için terziye ... vs ihtiyaç duyarsın ve bunlar sayesinde hayatın kolaylaşır . Diğer açıdan baktığımızda ise duygu ve düşüncelerini paylaşmak , içini dökmek için de yakın çevrene ihtiyaç duyarsın . Bunlar tek başına çözülmez . Çünkü tek olmak insanın psikolojisini bozar . Yalnız kalmak sadece Allah'a mahsustur .

Tek başına hayat devam edemez . Çevremizdeki insanların desteği olduğu sürece  yaşama sevinci olur .  İnsanlar ile beraber yaşayınca işlerimiz daha çok kolaylaşır ve yoluna girer . Tek kalmaktan kurtulmuş oluruz ve sıkılmayız . Allah kimseyi yalnız bırakmasın . Hayatınızda hep yanınızda yakınlarınızın olması ile kalın birlikte .


2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. güzelmiş ama alıntı yasak esinleneceğim sanırım

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederim 😍😍😍😍😍😍😍😍

    YanıtlaSil