Sevgi Gibisi

Her şarkı dinleyişim de gelirsin aklıma. Sevmek böyle bir şey olsa gerek. Güzel düşler kurmak, hayale dalmak... Bir tebessümdür yüzünde, Bir kelebeğin kanat çırpışı gibi,uğur böceğinin şans getirmişcesine neşesiyle. Elinde bir kalem alıp da sevgi sözleri yazmak, nereden başlayacağını bilmemek gibi.

İnsan, hayatının her döneminde sevgi tatması yeni düşlere dalması doğanın kanunu olsa gerek. Sevmek doğuştan gelir; annenizi, babanızı sevmek, kardeşlerimizi sevmekle başlar. Daha sonra bu sevgi gittikçe genişler; doğayı, hayvanları, ağaçları, sahiplendiğin sahiplenmediği eşyaları... Ve bu liste uzar gider. Gün gelir kalbin farklı atmaya başlar, birine aşık olursun seversin onu, çoğu zaman onun haberi olmaz çoğu zamansa karşılık verir,kimi zaman da karşılık vermez her şeye rağmen güzeldir sevmek, birisini tanımak. Sevmeninde boyutları var mıdır? Birini seversin, çok seversin; kimisi içinse her şeyi göze alırsın ama her ne olursa olsun sevdiğim olduğu yerde güzel hayaller, umutlar daima vardır. Sevgi baharda açan çiçekler gibidir. Her duaya hayat getirir, hem insanlara mutluluk kaynağı sunar. Sevgi kışın gökteki güneş gibidir; hem içini ısıtır hem ruhunu. Sevgi ilkbaharda yağan yağmur gibidir; bereket getirir. Kısacası sevgi bizi biz yapan bizi mutlu eden biri geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor her şeydir.

Hayatımızda sevgi eksik olmasın. Bedeli her ne olursa olsun sevmekten asla vazgeçmeyelim. İnsanlara, doğaya değer verelim. Allah'ın bizlere verdiği en büyük armağanı sahip çıkalım. Unutmayalım ki sevgi bize verilen en büyük hediyedir.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme