Dış Görünüşün Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Dış Görünüşün Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kişi kendisini daha iyi hissetmek için , daha mutlu olabilmek için her zaman dış görünüşüne dikkat etmelidir .  Yani hem ev içinde dış görünüşümüze dikkat etmeliyiz  hem de toplumda dış görünüşümüze dikkat etmeliyiz . Yani sadece millete güzel ve hoş görünmek için insan dış göürnüşüne önem vermemelidir . Kişi bunu kendisi için yapmalıdır .

Kendimizi daha mutlu hissetmek için evimizin için de güzelce giyinmeliyiz , saçlarımız güzelce tarayıp güzel şekiller vermeliyiz . Elbette ki toplum içinde yaşadığımız için dışarı çıkarken de dış görünüşümüze dikkat etmeliyiz . Evden çıkmadan önce aynaya mutlaka bakmalıyız . Üzerimizde bizi hoş göstermeyen kıyafetleri tercih etmemeliyiz . Saçımızı taramalıyız . Bakımsız bir şekilde dışarıya çıkmak  kişiyi mutlu etmez ve çevresi kişiye  güzel , gülen gözlerle bakmaz . Bak şuna yataktan kalktığı gibi dışarı çıkmış , ne ayıp falan gibi şeyler söylerler . Bunun için her zaman dış görünüşümüze dikkat etmeliyiz . Değerlerimizle  uygun olan kıyafetleri giymeliyiz . Bize ait olmayan , bizim milli giyislerimize ters olan kıyafetleri tercih etmemeliyiz . Her zaman  olması gereken , bize yakışan , bizim kültürümüze yakışan şeyler tercih etmeliyiz . İnsan dış görünüş olarak çok çekici bir özelliğe sahip olması gerekmez . İnsan temiz olsun, temiz giyinsin, güzel konuşsun vb. Önemli olanlar da bunlardır zaten .


Yani dış görünüşten  kastım kusursuz bir güzellik değildir , zaten hiç kimse de kusursuz olamaz . Çünkü insanız . Toplum içinde  kendimizi daha iyi hissetmek için , kendimize olan güvenimizin artması için güzel giyinmeli , kişisel bakımlarımız yapmalıyız .
Dış Görünüşün Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız . Dış Görünüşün Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız . Reviewed by Hakkında Bilgi on 16:34:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.