Lafla Peynir Gemisi Yürümez Deyimi İle İlgili Kompozisyon

Lafla Peynir Gemisi Yürümez  İle İlgili Kompozisyon

Lafla peynir gemisi yürümez sözünde anlatılmak istenen şudur : Bir işi başarmak  boş konuşmakla değil  yaparak , yaşayarak  çalışmakla olur . Kimi insanlar vardır  ha bire konuşurlar . Çok çalışacağım, zengin olacağım, insanlara yardım edeceğim gibi bir sürü vaatler verirler . İş çalışmaya gelince yerinden kıpırdamaz , tembelliğe devam eder ve hiçbir şey de başaramazlar . Çünkü söyledikleri dilinde kalmış , hayata geçirememiş güçsüz ve azimli olmayan kişilerdir bunlar .

İnsan  bir işi başarmak isterse onu diline dolayarak değil , onu yaparak ve  başarılı olarak kanıtlar insanlara . Birey amaçlarını kendisine de biraz saklamalıdır ki uygulaması için gerekli olan içindeki azim gücünü yok etmesin . Hemen çalışmaya başlayıp boş konuşmayan insanlar işin sonunda mutlu olan insanlardır . Laf karın doyurmaz . Fakat çok konuştuğunuz için diliniz ve bedeniniz yorulabilir . Bunun için şöyle bir söz vardır: '' Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz''. Yani kişinin yaptıklarına , ortaya koyduğu ürünlere ya da başka olumlu sonuçlara bakılır . Örneğin; siyasetçiler de seçimden önce bir sürü vaatler verir halka . Ama seçimi kazanınca bu vaatlerin nedense yerine getirildiğini bir türlü göremeyiz . Çünkü bu vaatler lafla olan şeyler değildir , uygulama olması ve insanlara faydalı olması gerekir bu vaatlerin .


Bundan dolayı insan olarak tabi ki konuşmalıyız ama herkes değil de yakınlarımızla hayallerimizi, hedeflerimizi paylaşmalıyız ama bunu sadece konuşarak değil uygulamaya da dökerek yapmalıyız ki sadece lafta kalmasın . Bundan dolayı inanın ve sonra hiç durmadan çalışın, yapacağınız şeyler zaten gerçekleşir.
Lafla Peynir Gemisi Yürümez Deyimi İle İlgili Kompozisyon Lafla Peynir Gemisi Yürümez Deyimi İle İlgili Kompozisyon Reviewed by Hakkında Bilgi on 19:26:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.