Özgüven İle İlgili Kompozisyon

Özgüven İle İlgili Kompozisyon

Bireyin kendine olan olan güvenine özgüven denilir . Yani insanın bir şeyleri yapabileceğine olan inancıdır özgüven . Başarısızlıkların en önemli nedeni de özgüven eksikliğidir . Çünkü özgüveni eksik olan kimse yapamam , başaramam gibi düşüncelere sahip olur ve yeni atılımlar yapmaktan kaçınır .

Özgüveni çocuklarımıza küçük yaşta kazandırmalıyız . Bir işte başarısız olan çocuk  öğrenilmişlik çaresizlik psikolojisi içine girer ve başaramamaktan korkabilir . Burada en önemli görev ana babalara ve öğretmenlere düşmektedir . Çocuğa hata yapmanın normal olduğunu , önemli olanın hatalarımızı bir daha tekrarlamamak için kendimize güvenmemiz ve çalışmamız gerektiğini öğretmektir . Özgüven sahibi olan kimse kendini gerçekleştirme yolunda adımlar atar.  Motive olmak için kendinize güvenmelisiniz , siz kendinize inanmalısınız ki başkaları da inansın , 'der George Shinn. Özgüvene sahip olmak güzeldir ama ben kendime güveniyorum deyip derslerine çalışmayan çocuk başarısız olur . Kendimize başarabileceğimiz akılcı hedefler koymalıyız .


Buradan da çıkarılacak olan şudur . Başarıda özgüven sahibi olmak çok önemlidir . Fakat bunu çalışarak , gayret göstererek  başarmalıyız lafla değil . Özgüven başarının temelini oluşturur . Başarılı kimseler özgüven sahibi insanlar oldukları için  başarmışlardır. Özgüveninizi yitirmemeniz umudu ile .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Özgüven İle İlgili Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top