Öğretmene Mektup

Öğretmene Mektup


Sevgili öğretmenim ,

Bize öğrenmeyi öğreten, bizi  karanlıktan aydınlığa çıkaran muhteşem insan. Bize yeri geldiğinde anne ve baba, yeri geldiğinde arkadaş kardeş olan değerli insan. Sen benim hayatımda çok önemli bir yere sahipsin. Her ne kadar bazen seni üzsem de, bazen sana  kırılsam da seni çok seviyorum . Çünkü biliyorum ki sen bizim gelecekte iyi bir insan olmamız ve iyi bir meslek sahibi olmamızı istiyorsun . Bunun için bazen kızıyor , bağırıyorsun ama aslında kalbin yumuşacık . Çok sert biri gibi görünmeye çalışıyorsun ama ben senin o sert görünüşünün altında tam tersi bir durum olduğunu anlayabiliyorum . Çünkü sen öğretmensin , sert görünsen de çok iyi bir kalbin var ve çok merhametlisin . Benim ve diğer arkadaşlarımın sağlam  karakterli bir insan  olması ve ileride iyi bir meslek sahibi olmamız için uğraşıyorsun , emek ediyorsun . Sınıfımızın sobası yanmadığında hiç üşenmeden , kibirlenmeden sobayı yakıp  eğitim yuvamıza sıcaklığını katıyorsun . Bunun için sen önemlisin . Çünkü sen gerçek bir öğretmensin . Bazen anne babalarımız bile sıkıldığında sen bize kucak açan , bizi bağrına basan ve bizi seven bir yakınımız oluveriyorsun .  Öğretmenim sen kendini tüketerek bize ışık saçan bir değersin . Bizim için her türlü fedakarlığı yapan bir insansın . Senin öğrettiğin bilgiler sayesinde milletimizi daha da ileriye götürmek için uğraşacağım . Çünkü sizler'' insanlar topluluğunun  en fedakar ve  muhterem unsurlarısınız ''Atatürk'ün de dediği gibi . 

Sözlerime son verirken şunları söylemek isterim: Yüzünüzdeki o muhteşem gülümsemenizi ve merhametinizi bizden hiçbir zaman esirgemeyin canım öğretmenim . Sağlıcakla ve mutlulukla kalın değerli insan .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Öğretmene Mektup "

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top