Gençlikte Öğrenilenler Taşa, Yaşlılıkta Öğrenilenler Suya Yazılmış Yazılar Gibidir Konulu Kompozisyon

Gençlikte Öğrenilenler Taşa, Yaşlılıkta Öğrenilenler Suya Yazılmış Yazılar Gibidir Konulu Kompozisyon

Öğrenmek  insanoğlu için  yeme, içme , nefes alma gibi bir ihtiyaçtır . Çünkü insanoğlu öğrenme iç güdüsü ve öğren merakı ile dünyaya gelir . Doğduğumuz anda başlar aslında öğrenme merakı. Öğrenmenin en etkili ve kalıcı olduğu yıllar ise gençlik yıllarıdır . Çünkü bu çağlar en verimli , üretken yıllarıdır insanın .

İnsan gençliğinde ne kadar çok çalışırsa , ne kadar çok bilgi öğrenirse o oranda etkili ve kalıcı olur öğrendikleri .  Çünkü gençken gücümüz yerinde olur, insanın hafızası daha gelişmiş olur yani unutkanlık fazla olmaz . Bundan dolayı insan geçken hep çalışmalı ve üretken olmalıdır . Bu yıllarda yaptığı hizmetler gelecek yaşamında kişiye fayda sağlar . Yaşlılıkta artı yaş gittiği için , eskisi gibi fazla öğrenemez insan . Çünkü yaş ilerledikçe hastalıklar da ilerler , hafıza geriler ve eskiden kolaylıkla yaptığın işleri artık daha uzun bir sürede yaparsın ve bir sürü zorluklar yaşamaya başlarsın .  Örneğin; dinimiz beş vakit namaz kılmayı , oruç tutmayı..vs emrediyor . Tabi ki bunları yaşlılıkta da yapmayı emrediyor ama gençken yapılanların amelleri daha parlak olur ve daha fazla sevap alır insan . Yaşlılıkta  hastalıklar başladığı için oruç tutamazsın. vs . Yani her şey gençken yapılmalıdır .

Gençlikte öğrenilenler taşa yazılmış yazılar gibidir , çünkü kalıcı olurlar , yaşlılıkta öğrenilenler ise zamanla unutkanlık olacağı için suya yazılmış yazılar gibidir . Çünkü suya yazılmış yazılar hemen yok oluverir . Her zaman gençliğin kıymetini bilip çok çalışmanız dileği ile , bilginiz kalıcı olsun ve size yaşlanınca da faydası olsun .

UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Gençlikte Öğrenilenler Taşa, Yaşlılıkta Öğrenilenler Suya Yazılmış Yazılar Gibidir Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top