Birbirimizi Neden Sevmeliyiz? Konulu Kompozisyon Örneği

Birbirimizi Neden Sevmeliyiz? Konulu Kompozisyon Örneği

İnsan tek başına yaşayamaz . İhtiyaçları olduğu için  toplum içinde yaşadığı için toplumdan yardım alır . Çünkü insan sosyal bir varlıktır . İnsanlar birbirlerini sevmelidir çünkü ortak bir dünyada yaşıyoruz ve dünya hepimizin .  Birbirimizi insan olduğumuz için koşulsuz sevmeliyiz .


Sevmek ve ilgi görmek bütün canlıların istediği bir şeydir . İnsanlar birbirlerine hep sevgi ile bağlanmalı , zor durumlarında birbirinin yanında olmalı ve  yardımlaşmalıdır.   Hepimizin fiziksel , sosyal ve duygusal ihtiyacı vardır .  Bu ihtiyaçların karşılanabilmesi için insanların iletişim içinde olması gerekir . Birbirimize muhtacız .  Kendimizi korumak zorundayız . Bundan dolayı insanlar birbirlerini sevmeli ve birbirlerinin hayatına saygı duymalıdır . Savaşların olmaması için , şiddetin olmaması için , huzursuz bir ortamın olmaması için , mutluluk olması ve sevginin olması için insanlar birbirini sevmelidir .Daha güzel bir dünya oluşturmak için , empati duygusunun kazanılması için , bencil olmamak için , paylaşmayı bilmek için birbirimizi sevmeli ve birbirimize sahip çıkmalıyız. Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe yaşamak için birbirimizi sevmeli ve saymalıyız .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Birbirimizi Neden Sevmeliyiz? Konulu Kompozisyon Örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top