Emek Hırsızlığı Konulu Kompozisyon

Emek Hırsızlığı Konulu Kompozisyon

Emek;  Bir işin yapılması için harcanan fikir be bedenen çalışma gücüdür. İnsanlar daha iyi bir hayat koşullarının oluşması için çalışırlar  ve emek ederler. İnsanların yaptığı bu çalışmalara saygı duyulmalıdır. Emek hırsızlığının en önemli de bilgi hırsızlığıdır. Başka insanların çalışmalarını kendi çalışmalarımız gibi almamız hiç   de  etik  bir davranış değildir.

 Emek hırsızlığı belki de en kötü hırsızlık çeşididir. Çünkü  başka insanın emeğini çalmak o insana büyük haksızlık olur. Hiç çalışmadan, uğraşmadan hazır bilgileri çalan insanlar   toplum tarafından kınanır. Örneğin yazarın yazdığı bir romanın korsanını satın almak o yazara  büyük haksızlık olur. Çünkü yazar romanını belki de yıllarca çalışarak  , uğraşarak  yapıtını bitirmiştir. Korsan olan hiçbir şeyi almamak gerekir. Çünkü o yapıtlar bir emek sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu da kolay bir iş değildir. Korsana karşı çıkmalıyız ve korsan satanları gerekli yerlere şikayet etmeliyiz.

 Sözlerimden de anlaşılacağı gibi emek hırsızlığı en kötü hırsızlıktır. Başkalarının emekleri üzerine konmak yerine   kendi bilgi gücünüzle ve emeğinizle bir yerlere gelmeye çalışın. Kendi emeği ile bir yere gelen insanlar toplumdan tarafından her zaman saygı duyulmaya layık bireyler olarak anılır.Yıllar geçse bile unutulmaz.  Emek hırsızlığından kaçınalım emek hırsızı olanları kınayalım!!!...
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Emek Hırsızlığı Konulu Kompozisyon"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top