Dünya Otizm Farkındalık Günü İle İlgili Özlü Sözler

 

 Dünya Otizm Farkındalık Günü İle İlgili Özlü Sözler

 

Otizmli çocuklar bir toplumun rengarenk gök kuşaklarıdır. Onların  da her çocuk gibi sevmeye, sevilmeye ve ilgi görmeye ihtiyacı vardır. Bunun için toplum olarak otizmli çocuklarımızı sosyal hayata katmalı ve  bize ihtiyaç duydukları her anlarında onlara desteğimizi esirgememeliyiz. Özellikle de anne ve babalara bu süreçte destek olmalı ve birlikte emek etmeliyiz.

 

 *Otizm eksiklik değil, farklılıktır. Otizmin farkındayız ve onların yanındayız. Unutmayalım ki, engel diye bir şey yoktur. En büyük engel sevgisizliktir! 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Kutlu Olsun.

 

* “Otizm bir trajedi değildir. Cehalet trajedidir.”


* “Otizmli bir kişiyle tanıştıysanız, otizmli bir kişiyle tanıştınız.” Dr. Stephen Shore


* “Otizm bir seçim değil, kabullenme. Tam tersinin doğru olup olmadığını düşünün.”  Stuart Duncan* Eğer parmağımı kırabilir ve otistik olamazsam, yapmazdım. Otizm benim olduğum şeyin bir parçası. - Dr.Temple Grandin* “Otizm beni tanımlayamaz. Otizmi tanımlıyorum.” Kerry Magro* “Otizmden mustarip  değilim, ama bana davranış tarzından mustaripim.   - Tyler Durdin


* “Otistik bir çocuğu yetenekli, ilginç ve değerli olarak göremezsek, üstüne kattığımız hiçbir eğitim veya terapi önemli olmayacaktır.  Ellen Notbohm* “Otistik çocuklar renkli, genellikle çok güzel ve gökkuşağı gibi öne çıkıyorlar. Adele Devine.


*  “Otistik bir çocuğun yapamayacağı şey yerine, neler yapabileceğine çok daha fazla önem verilmesi gerekiyor.” Dr. Temple Grandin.


* “Otizmli çocuklar ne kadar iyi olabileceğimizi görmek için aynalardır.” Deya Velasco

* “Otizm bir engel değil, farklı bir yetenektir. 
Stuart Duncan


0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme