‘’Çok Zengin Olsaydınız Paralarınızı Nasıl Değerlendirirsiniz?’’ Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.


‘’Çok Zengin Olsaydınız Paralarınızı Nasıl Değerlendirirsiniz?’’  Konulu  Bir Kompozisyon Yazınız.

Zengin olmak, kimseye muhtaç olmamak,   istediğin her türlü ihtiyacını karşılamak insanoğlu için  bulunmaz bir hazinedir. Zengin olan kimse başkalarına el açmak zorunda kalmaz tam aksine el açan kimselere yardım eder ve veren el olur. Çok zengin olsaydım paramı şu şekilde değerlendirirdim.   Çok sayıda ev alırdım . Bu eve  kiracılar koyardım. Kiracılardan aldığım parayı da  hesabıma yatırırdım. Yatırdığım paraları  da şu şekilde avantaja çevirirdim.

Altının fiyatı düştüğü zaman o bankadaki paralarımın hepsine altın alırdım. Yani altın hesabı oluştururdum. Böylece daha çok para kazanmış olurdum.  Daha sonra bu paramın  fazlası ile  de maddi durumu olmayan öğrencilere aylık belli miktarda burs bağlardım. Bu çocukların gelecekte ilim  insanı olmaları için onlara  para vermekten, onlara fayda sağlamaktan asla kaçmazdım. Böylece ülkeme de faydalı insanların yetişmesinde bir nebze de olsun katkı sağlamak beni mutlu eder.  Param çok olduğu için paralarımı ayrıca şu şekilde değerlendirirdim.  Büyük bir  alışveriş merkezi açardım.  Oradan gelen paralar ile de  kendi doğduğum ilçeye kocaman bir okul yaptırırdım. O okulun  da her türlü ihtiyacını ölene kadar karşılardım ve okula giden çocuklara da  elimden geldiğinde maddi destek sağlardım. Böylece hem ben mutlu olmuş olurdum hem de  kendi vatanımın insanlarına fayda sağlamış olurdum. Yine param çok olduğu için   yaşadığım ve doğduğum şehir olan  İstanbul’a kocaman bir hastane açardım.

Bu hastanenin geliri ile de  İstanbul’da maddi durumu  çok kötü olan ailelere  ev alırdım ve onların maddi açıdan rahat etmesini sağlamak için elimden  gelen her türlü çabayı gösterirdim. Yeter ki insanlar mutlu olsun, yeter ki her zaman biz anlayışı ile hayatımızı idame ettirelim ve bundan dolayı da  gerçek mutluluğu yaşamış olarak gece yatağımıza huzur içinde yatalım.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...