‘’Vakit Nakittir’’ Atasözü İle İlgili Hikaye Yazınız.


‘’Vakit Nakittir’’  Atasözü  İle  İlgili Hikaye Yazınız.

Yıl sonunda üniversite sınavına girecektim  .  Önümde koca bir dokuz ay vardı . Bu dokuz az boyunca ders çalışmak bana çok sıkıcı geliyordu .  Çünkü bazen her gün ders çalışmaktan o kadar çok bunalıyordum ki  ders çalışmamak için bahaneler arıyordum . Bir gün yine  ders çalışmaktan sıkılmış ve elime televizyonun kumandasını almıştım . Saatlerce televizyona daldım o gün .

Annem yeter artık Ahmet, kalk biraz da ders çalış oğlum diyerek beni uyardı . Ben ise anne daha  zaman çok çalışırım dedim . Annem bu düşüncen çok yanlış Ahmet dedi . Senin her dakikan önemlidir şu andan itibaren, çünkü birçok rakibin var dedi . Ayrıca vakit çabuk geçer ve geçen vakti asla yakalamazsın dedi . Ben  ise nasıl yani dedim . O da bir daha bu gün asla geri gelmez ve zaman hızla akıp gider . Bir de bakmışsın ki sınav günü gelmiş çatmış ve sen hala konuları tam bitirememişsin . O zaman çok pişman olursun dedi . Çünkü her şeyi zamanında yapmak gerektiğini ve zamanın kıymetini bilmek gerektiğini söyledi . Oğlum ‘’vakit nakittir’’ dedi . Lütfen kalk ve vaktini boş işlere harcama dedi. Ben hemen kalktım , elimi, yüzümü soğuk suyla yıkadım ve hemen çalışmaya koyuldum . Geleceğe dair hayaller kurmaya başladım ve her gün derslerime sıkılmadan çalıştım . Çünkü artık zamanımın değerini biliyordum ve benim için üç dakika bil çok önemliydi .

Derslerime düzenli çalıştım ve dinlenme vakti de yeterince dinlendim. Sınav günü geldi ve o sınavdan çok iyi puan aldım. Bunların hepsi annemin sayesinde ve vaktin kıymetini anlamam sayesindeydi.0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...