İletişim Formu

Thomas Edison’a Tebrik Mektubu Yazınız .


Thomas Edison’a Tebrik Mektubu Yazınız .

Sevgili Edison , sen ki insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkaran , büyük ilim insanı !  Daha küçük yaşlardayken  öğrenme bozukluğu  (disleksi) adında bir hastalığa yakalandın .  Algı problemleri yaşıyordun . Bu yüzden okul yönetimi tarafından sana okuldan uzaklaştırma kararı verildi . Öğretmen olan  annen senin eğitimine devam etmen için mücadelesine devam etti . Çünkü annen seni çok seviyordu ve başarılı olacağına inanıyordu . Çok özel bir çocuktun  bunun için de  diğer arkadaşlarından daha farklıydın.

 Küçücük yaştan fizik ve kimya kitaplarına aşırı bir ilgin vardı . Çünkü o zamanlarda belliydi senin ilerde büyük  bir bilim adamı olacağın . Belki  başka insanlar senin başarılı olacağına inanmadı fakat sende büyük bir  sayısal zeka vardı . Evinizin küçük bir  odasını kendine laboratuvar yaptın ve bilim yolundaki mücadelene devam ederek ampulü icat ettin . Bu icadı bulana kadar, başarana kadar binlerce deney yaptın ve en  sonunda amacına ulaştın. Ampulü icat etmenle büyük bir buluş gerçekleştirmiş oldun . Bugün insanlar gece yarılarına kadar çalışabiliyorsa , alış veriş merkezlerine , eğlencelere gidebiliyorsa ,  çeşitli spor etkinlikleri akşam da yapılabiliyorsa vb.  işte tüm bunları sana borçluyuz büyük bilim insanı .

Sen ki insanlığa büyük fayda sağladın . Sizin gibi büyük insanı ne kadar tebrik etsek azdır . Bugünün çocukları kitaplarda seni araştırıyor, senin gibi büyük adam olmak için, insanlığa faydalı olmak için çalışıyor. Çünkü sen dünya çocuklarına örnek oldun ve nesiller boyunca da olmaya devam edeceksin.Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.