Faydalı İşler Yapmak Konulu Konuşma Hazırlayınız.


Faydalı İşler Yapmak Konulu Konuşma Hazırlayınız.

İnsan faydalı bir iş yapmak istiyorsa önce iyi bir insan olmak için uğraş gösterecektir . Faydalı işler yapmak isteyen kimseler küs olan kişilerin arasını düzeltmelidir . Kişi içinde yaşadığı topluma faydalı olmak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir . Örneğin;  öğretmen erdemli ve çalışkan öğrenciler yetiştirilmelidir .

Doktor iyi bir doktor olmalı ve insanlığa katkı sağlayacak buluşlara imza atmalıdır . İnsan olarak yardımsever biri olmalıyız . Zor durumda olanlara yardım etmeliyiz .  Ülkemizi kalkındırmak için daha çok çalışmalıyız ve daha çok üretmeliyiz . Mesleğimiz ne ise o mesleğin gerektirdiği sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalıyız . İnsanlara yaptığımız iyilikleri başa kakmamalıyız . Karşılıksız sevmeliyiz ve karşılıksız iyilik yapmalıyız . Yolda gördüğümüz bir engelli kardeşimizin kolundan tutmalı ve onu gideceği yere kadar götürmeliyiz . Yaşlı bir amcaya otobüse yer vermeliyiz .  Küçük bir çocuğa küçük bir çikolata alarak ya da küçük bir oyuncak alarak onu mutlu etmeliyiz . Anne ve babamıza saygılı olmalıyız, onları üzmemeliyiz . 

Vatanımızın , ülkemizin  çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için durmadan çalışmaya devam etmeliyiz . İşte bunları yaptığımız zaman faydalı işler yapmış oluruz.

3 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...