Arkadaşlığın Önemi İle İlgili Hikaye Yazınız .

Arkadaşlığın Önemi İle İlgili Hikaye Yazınız .

Günlerden saklıydı. Elif arkadaşı  Özlem ile birlikte yola  çıkmış ve okula gidiyordu . Okula giderken dertleşen arkadaşlar   biribirleri ile konuşuyor, şakalaşıyor ve  okula yaklaşıyorlardı . Elif arkadaşı Özlem’le konuşmaya dalmıştı ki bir anda kırmızı ışıkta hızla bir araba  Özlem'e çarpmış ve Özlem ağır yaralanmıştı. Elif ise hafif sıyrıklar ile kazayı atlatmıştı . 

Özlem yoğun bakıma alınmış daha sonra  yoğun bakımdan çıkmıştı . Fakat bir sorun vardı . Özlem  bu kazadan dolayı bir daha asla yürüyemeyecekti .Elif’te ise herhangi bir şey olmamıştı . Özlem hayata  küsmüş ve içine kapanmıştı . Kimseyle konuşmak istemiyor ve  içinden sürekli ağlıyordu . Elif ise arkadaşının , can yoldaşının bu durumuna çok üzülüyor fakat elinden bir şey gelmiyordu . Ama arkadaşının her zaman yanında olacaktı ve onu asla yalnız bırakmayacaktı . Elif her gün Özlem'i ziyaret ediyor ve ona moral veriyor onu hayata geri kazandırmaya çalışıyordu . Doktorlar Özlem'in yürümesinin çok zor olacağını söylemişlerdi . Gel zaman git zaman  iki arkadaş dostluklarını hep devam ettirdi . Elif  arkadaşını asla bırakmadı ve onu hep mutlu etti . Ona asla kötü davranmadı . 

İşte gerçek arkadaş böyle olmalıydı . Elif de kara gün dostu , kara gün arkadaşıydı . Özlem ile birlikte uzun yıllar arkadaşlıklarına devam ettiler ve Özlem yürüyemese bile böyle bir arkadaşa sahip olduğu çin her gece Allah'a şükrediyordu . Vefalı arkadaşlar asla unutmaz ve unutulmaz .

1 yorum:

  1. Güzel hikayeler var cidden. TEŞEKKÜRLER ����✅����

    YanıtlaSil

Deneme