Hayvanlara Yapılan Şiddet Hakkında Bir Hikaye Yazınız .

Hayvanlara Yapılan Şiddet  Hakkında Bir Hikaye Yazınız .

 Sabah ezanı okunuyor , horozlar ötüyordu . İstanbul'da  yaşadığımız için okulumuz bize uzak bunun için de servis ile gitmem gerekiyordu . Servisçi her sabah 6:00 gibi kapının önünden geçer ve beni de alır giderdi . Yine bir sabah kalktığımda tam okula gidecekken bir köpek sesi duymuştum . Bu sesin nereden geldiğini bilmiyordum ve ama sesin olduğu yere yaklaştığımda bir de neler göreyim! Aman Allah'ım! Gördüklerim karşısında şaşkına uğramış , küçük dilimi yutacak gibi olmuştum . Komşumuz olan Ahmet ve Ali orada bir  horoza tekme atıyordu . Diğer güçlü olan horozla güçsüz olan horozu bir biri ile dövüştürüyordu. Zavallı horozların her yeri kan olmuş , gözleri bile görünmez hale gelmişti . Nasıl olabilirdi bu, nasıl böyle acımasız olabilirledi diye düşündüm . Oysa ben onları abi diye sever , sayar , onların asla bir canlıya zarar vereceğini aklımın ucundan bile geçirmezdim .

Çok üzülmüştüm , hayvanları düşündükçe  içim daha da kötü olmuş ve kendimi o hayvanların yerine koymuştum . Daha sonra servis geldi ve okula gittim . Ahmet ve Ali abiler de oradaydı . Artık  onlara abi demek de içimden gelmiyordu ama alışmışım ya abi demeye neyse artık . Onları gördüğümde bana selam verdiler, niye suratın asık dediler . Ben ise gördüklerimi onlara anlattım . Siz nasıl bu kadar acımasız ve cani olabiliyorsunuz dedim . Onlar ne dediğimi anlamamış  gibi ne dediğini anlamıyoruz dediler. Sabah onları evlerinin avlularında gördüğümü ve horozlara nasıl zarar verdiklerini yüzlerine söyledim. İkisinin de yüzü kıpkırmızı olmuştu . Ben sizin gibi abilerden böyle bir şeyi asla beklemezdim dedim . Onlar da aslında niyetlerinin kötü olmadığını , sadece bunu yaparken zevk aldıklarını söylediler .  Ben ise onlara aynı şeyi size yapsalardı neler hisserdiniz diye sorduğum da birbilerine bakıp sustular . Onlara öyle bir acı bakış attım ki  utançlarından ne yapacaklarını şaşırdılar . Biz hiç hayvanların yerine kendimizi koymamıştık , Her halde bize böyle davranılsa canımız yanardı diye ağlamaya ve pişman olmaya başlamışlardı . Onların ağlamalarına dayanamadım .

Gittim yanlarına ve lütfen bir daha hiç bir hayvana eziyet etmeyin, çünkü bizim canımız nasıl tatlı ise , onlarınki de öyledir dedim . Onlar da artık empati kurmuşlar ve bir daha asla böyle bir şey yapmayacaklarını söylemişlerdi . Daha sonra zil çalmış derslerimize girmiştik . Okul çıkışı abilerimle beraber onların evlerine gittik . Avluya girdiğimizde zavallı horozlar yorgunluktan uyumuşlar ve bizi gördüklerinde ürkmüşlerdi  . Abilerimle birlikte hemen başlarını okşadık , onları içimize çektik ve sevdik . Ben kendi evimizden onlara yiyecekleri buğday, yem gibi yiyecekler getirdim , onları bir güzel ellerimizle doyurduk . Daha sonra horozlar serbest bıraktık ve oradan çıktık . Abilerim yaptıkları davranışların yanlış olduğunu anlamış, üzülmüşlerdi . Bana teşekkür ettiler ve bir daha böyle şey asla olmayacak , söz diye bana sarıldılar . Ben de oradan ayrıldım ve daha sonra evime gittim .0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...