Cep Telefonlarının Günlük Hayatımıza Sağladığı Yararları Anlatan Bir Sohbet Yazısı Yazın

Cep Telefonlarının Günlük Hayatımıza Sağladığı Yararları Anlatan Bir Sohbet Yazısı Yazın

İletişim insanlık tarihi kadar eski bir ihtiyaçtır . Hepimiz ihtiyaç duyduğumuz anda , iletişim kurmak istediğimiz kişi ya da kişiler ile hemen bağlantı kurmak isteriz . Her halde bunun aksini iddia etmiyorsunuzdur . İşte bu iletişim ihtiyacını en hızlı biçimde sağlamamız günümüz koşullarında cep telefonları sayesinde olmaktadır .

Cep telefonlarının günlük hayatımza sağladığı yararlar çok fazladır . Mesela cep telefonlarından önce yalnızca evlerde telefon vardı ve evden çıkan birisi bir şey unutsa ya da evdekilere bir şey sorması gerekse bu çok zor olurdu . Şimdi ise birkaç saniye içerisinde istediğimiz kişi ile iletişim kurabiliyoruz . Cep telefonları sayesinde uzaklık denilen kavram ortadan kalktı . Artık herkes dünyanın diğer ucu ile rahatlıkla görüşebilmekte hem de ister sesli isterse de görüntülü . Yalnızca konuşma değil cep telefonları her alanda işlerimizi kolaylaştırıyor . Akıllı telefonlarla haberlerden , hava durumuna , spordan , sağlığa aklımıza gelecek her alanda bilgi sahibi olabiliyoruz . Cep telefonları sayesinde bir nevi dünyayı yanımızda taşıyoruz .

Cep telefonları iletişim ve bilgilenme dışında ayrıca acil durumlarda da en yakın dostumuz oluyor . Polis , itfaiye , ambulans ve daha birçok hizmet cep telefonları sayesinde birkaç saniye uzağımızda . Tüm bu faydalarını düşününce cep telefonlarından vazgeçebilir miyiz sizce ?

2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. Gayet kolay bir şekilde kopyalayabiliyorsunuz bu arada çok yardımı dokundu teşekkür ederim

      Sil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...