Sana Yapılmasını İstemediğin Şeyi Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

Sana Yapılmasını İstemediğin Şeyi Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız

    0

Sana Yapılmasını İstemediğin Şeyi Sen De Başkasına Yapma Sözünü Açıklayan Bir Kompozisyon Yazınız

İnsanlar kendilerinin sevmediği ya da kendisine yapılmaktan rahatsız oldukları davranışları bir başkasına yapmamalıdır . Yani empati kurmalı ve karşısındaki insanın duygularını anlamaya çalışmalıdır .

Empati kurmayan kimseler insanların duygu ve düşüncelerini iyi bir şekilde kavrayamazlar . Örneğin ; Ayşe adında bir arkadaşınız sulu şakaları sevmediği halde siz ona bu şakayı yapmakta ısrar ederseniz Ayşe bu davranışınızdan çok rahatsız olur . Eğer siz de kendinize sulu şakaların yapılmasından rahatsızlık duyuyorsanız karşıdaki kişiyi rahatsız edecek hal ve hareketlerden kaçınmalısınız . Mesela insanlar fiziği ile dalga geçilmesinden , başarısızlığı ile dalga geçilmesinden , maddi durumu ile dalga geçilmesinden genel olarak rahatsızlık duyarlar . Eğer kişi bu düşünceleri  anlamadan bu kötü davranışları yapmaya devam ettiği takdirde aynı şeyi kendisine de yaptıklarında emin olun o kişi de çok rahatsız olacak ve bu etik olmayan davranışları yapmaktan vazgeçecektir . Bundan dolayı size yapılmasını istemediğiniz kötü davranışları , insana yakışmayan davranışları  siz de başka insanlara yapmayız . Böylelikle hem kendinize karşı saygılı olmuş olursunuz hem de toplumda yaşayan diğer insanlara karşı .


Bundan dolayı hayatınızda empati duygusuna çok yer verin ve ben olsaydım nasıl bir davranış içine girerdim ya da nasıl tepki veridim diye hareket edin . Eğer düşünceli , olgun , erdemli bir kimseyseniz zaten bu şekilde davranmaya devam edeceksinizdir . 

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.