En Geveze Kuş Umuttur , Yüreğimizde Hiç Susmaz İle İlgili Kompozisyon - Kompozisyon Örnekleri

Popüler Yayınlar

En Geveze Kuş Umuttur , Yüreğimizde Hiç Susmaz İle İlgili Kompozisyon

    1

En Geveze Kuş Umuttur , Yüreğimizde Hiç Susmaz İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar dünyaya gelip  belli bir yaşa geldikten sonra hayattan birtakım beklentileri olur . Bu beklentilerini  gerçekleştirmek için de  hayattan umudunu hiç kesmez . İnsan umut ettiği sürece yaşar ve yaşamdan zevk alır . İçimizdeki umut yok olursa bizim de yaşamamızın bir anlamı olmaz .

Hayatımızda her zaman güllük gülistanlık olmaz . Elbette ki inişler ve çıkışlar olacaktır . Örneğin;  girdiğiniz sınavdan istemediğiniz bir puan aldığınızda hayal kırıklığına uğrar ve bir daha çalışmayı düşünmez ve sınavı kazanma umudunuz olmaz . Oysaki bu kötü günlerin geçeceğini düşünerek , tekrar denemeye  karar verdiğinizde ve daha çok çalışmaya başladığınızda girdiğiniz sınavdan belki de daha yüksek puan alacaksınız ve hedefinize ulaşacaksınız .  Ama eğer umudunuzu yitirip yeniden çalışmaya başlamazsanız , hayatınız hep mutsuz geçecek ve amacınıza ulaşamadığınız sürece içinizde ömür boyu uhde kalacak ve umutsuz bir hayat sürdüreceksiniz . Umut ettiğiniz sürece azimli ve hırslı olacak daha çok çalışma isteği gelecektir içinizden .


İnsan yeni bir şeyler denemekten ve keşfetmekten korkmamalı , cesaretli olmalı ve zor işlerin üstesinden gelmeyi bilmelidir . Umudunu yitiren insan her şeyini kaybetmiştir . Bunun için hayatta asla umudumuzu kaybetmemeli ve  tekrar tekrar denemekten korkmamalıyız . Kişi umudunu yaşatmak için ve gerçekleştirebilmek için hayal kurmaktan da asla vazgeçmemelidir . İnsanları ayakta tutan şey umut değil midir zaten ? İnsanlar geleceğe dair beklentileri ve umutları için yaşama sımsıkı sarılırlar .

1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Kompozisyon Örnekleri. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.