Barış İle İlgili Kompozisyon

Barış İle İlgili Kompozisyon

Barış insanların mutlu ve huzurlu bir ortamda yaşaması ve geleceğe daha güvenle  bakabilmesi demektir . Barışın olduğu yerde savaşlar , acılar , hüzünler yoktur .  Barışın olduğu yerde bebekler ölmez, çocuklar sabaha  güneş ile uyanır ve güzel ve güneşli günler vardır , insanların dünyası daha aydınlık ve daha  ışıltılıdır .

 Barışın olduğu yerde kan , göz yaşı , acı yoktur. Barış insanlığı birleştiren , yıkıcı olmayan , insanlar arasındaki sevgi gücünü artıran bir şeydir . Düşünsenize dünyada savaşlar hiç olmasa , sivil insanların üzerine bombalar yağmasa , güçlüler güçsüzleri ezmese , zalimler olmasa dünya cennet olurdu galiba . Ama ne yazık ki  gerçekler böyle olmuyor . Ne savaşlar son buluyor ne de  acılar.  Çünkü kimi güçlü ve zengin ülkeler sömürmeye alıştığı için , kimi ülkelerde ise iç savaşlar ortaya çıktığı için , iktidar mücadelesi olduğu için..vb  dünyanın her yerinde  barış olmuyor ve ne yazık ki savaşlar oluyor . 


Oysa barış olsa ,  ülkeler birbirinin sınırlarına göz koymasalar , en ufak problemlerde savaş çıkarmasalar  insanlık zarar görmez ve tüm dünya mutlu olur .  Barışın olması içinde ülkelerin birbirine saldırmaması gerekir . Milyonlarca insanın ölmemesi için,  yaralanmaması için , doğaya zarar vermemek için , menfaatler için savaş yapılmamalı  ve barış hep var olmalıdır .

11 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...