Arkadaşlık İle İlgili Deneme Örneği

Arkadaşlık İle İlgili Deneme

İnsan sosyal bir varlıktır. Bundan dolayı tek başına yaşayamaz ve bu yüzden yakınlarımıza ihtiyaç duyarız . Bu yakınlarımız arasında en önemli olanlar da arkadaşlardır . Arkadaşlar insanın sıkıntılı ve mutlu zamanlarında yanında olan ve kişiyi yalnız bırakmayan dost canlısı kişilerdir .

Arkadaş yeri geldiği zaman bize ailemizden bile daha yakın olan ve bizim her anımızda yanımızda olan insanlardır . Arkadaş dediğin kişi seni asla yarı yolda bırakmaz ve senin kötülüğünü istemez . Yanlış yoldaysan seni doğru yola dönmen için uyarır ve gerektiği zaman sana kızabilir . Bizim kusurlarımızı bize söyleyen ve daha iyi olmamızı isteyen arkadaşlarımıza asla kırılmamalı tam aksine onlar bizim  iyiliğimizi istediği için onlara daha çok bağlanmalı ve onları daha çok sevmeliyiz . İlerleyen yıllarda hayatlarımız değişse , farklı şehirlerde yaşamak zorunda kalsak bile arkadaşlık  bağlarımızı koparmamalı ve iletişimimizi devam ettirmeliyiz , çalışmalıyız . Gerçek arkadaş  olan kimse arkadaşını zor zamanlarında yalnız bırakmaz ve ona yalan söylemez . Gerçek arkadaş güvenilir olan kimsedir .  Güvenilir insanlardan da hiç bir zarar gelmez . Gerçek arkadaş emanete sahip çıkar ve arkadaşına asla ihanet etmez . 


Arkadaşlar bizim birlikte vakit geçirdiğimiz , ortak duygularımızı paylaştığımız canlardır . Bunun için arkadaşlarımızın değerini bilmeli ve onlarla muhabbetimizi hiçbir zaman kesmemeye dikkat etmeliyiz . 

1 yorum:

  1. çok teşekkür ediyorum yarın sınavım var ve böyle bir deneme yazmamız istendi çok güzel yazmışsınız tekrardan teşekkürler:)

    YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...