Vergi Konulu Kompozisyon Örneği

Vergi İle İlgili Kompozisyon Örneği

     Vergi bir devletin vatandaşlarına daha iyi hizmet sunabilmek için herkesten kazancı oranında aldığı paradır. Vergi vermek yasalarımıza göre zorunludur. Ancak vatanını , milletini , ülkesini seven insanlar için mecburi olmasa bile bir vatan borcudur vergi vermek . Çünkü yaşadığımız ülkenin bize verdiklerine karşılık biz de ülkemiz için elimizden geleni yapmalıyız.  Memleketimizin her açıdan gelişmesi ve mamur hale gelmesi vergiler sayesinde olmaktadır . 

Köprüler , yollar ve halkın refahı için yapışan daha birçok hizmet halkın verdiği vergiler sayesinde olmaktadır .  Vatanını seven insan ülkesinin geleceğine katkıda bulunmak için çok çalışır . Kazandıkça da devletine daha fazla vergi vererek hem kendi kazanır hem de ülkesinin yarınlarını kurmak için katkı sağlamış olur . Vergilerimiz sayesinde ülkemiz güçlenir ve sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirebilir . Bu yüzden her Türk vatandaşına düşen vergilerini devletine eksiksiz bir biçimde ödemektir . 

Bu sayede ülkemiz büyüyecek ve daha da güçlenecektir .


3 yorum:

  1. Ben gerçekten tam kendime göre bir kompozisyon buldum çok teşekkürler emeğinize sağlık çok beğendim

    YanıtlaSil
  2. ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜZEL YAZMIŞSINIZ AMA HOCA İNTERNETTEN BAKMAYA İZİN VERMİYOR ������

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...