Vergi Konulu Kompozisyon Örneği

Vergi İle İlgili Kompozisyon Örneği

     Vergi bir devletin vatandaşlarına daha iyi hizmet sunabilmek için herkesten kazancı oranında aldığı paradır. Vergi vermek yasalarımıza göre zorunludur. Ancak vatanını , milletini , ülkesini seven insanlar için mecburi olmasa bile bir vatan borcudur vergi vermek . Çünkü yaşadığımız ülkenin bize verdiklerine karşılık biz de ülkemiz için elimizden geleni yapmalıyız.  Memleketimizin her açıdan gelişmesi ve mamur hale gelmesi vergiler sayesinde olmaktadır . 

Köprüler , yollar ve halkın refahı için yapışan daha birçok hizmet halkın verdiği vergiler sayesinde olmaktadır .  Vatanını seven insan ülkesinin geleceğine katkıda bulunmak için çok çalışır . Kazandıkça da devletine daha fazla vergi vererek hem kendi kazanır hem de ülkesinin yarınlarını kurmak için katkı sağlamış olur . Vergilerimiz sayesinde ülkemiz güçlenir ve sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirebilir . Bu yüzden her Türk vatandaşına düşen vergilerini devletine eksiksiz bir biçimde ödemektir . 

Bu sayede ülkemiz büyüyecek ve daha da güçlenecektir .


18 yorum:

 1. Ben gerçekten tam kendime göre bir kompozisyon buldum çok teşekkürler emeğinize sağlık çok beğendim

  YanıtlaSil
 2. ÇOK TEŞEKKÜRLER GÜZEL YAZMIŞSINIZ AMA HOCA İNTERNETTEN BAKMAYA İZİN VERMİYOR ������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen katılıyorum

   Sil
  2. bizim hoca sadece yazıya bakıyo okumuyo ben rahatım

   Sil
  3. Bende aynı şekilde rahatım

   Sil
  4. bizimkini de ödev kontrolcüsü ben de okuyor rahatım

   Sil
 3. Çok yardımcı oldu çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Yazarın ismi ne acaba????

  YanıtlaSil
 5. Çok ihtiyacım olmuştu. Yazarın emeğine sağlık. 6.sınıf öğrencisiyim. Ama biz rahat değiliz. Hocamız tahtaya çıkarıp okutuyor😅. Neyse bende özetleyerek yaparım. Tekrar teşekkürler☺️.

  YanıtlaSil
 6. Hayatımda böyle bir kompozisyon görmedim hocam 100 verdi ve yıldız attı defterim3 ayriyetten artı attı çok thank you❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🤎🖤🩶💝💖💗💓💞💕❣️❤️‍🔥🤍

  YanıtlaSil

Deneme