Askerlere Mektup Örneği

Askerler İle İlgili Mektup

Vatanı ve milleti için dağ bayır demeden ,  ülkesinin en  doğusundan en batısına , en ücra köşesine kadar nöbet  tutan saygıdeğer  Mehmetçiklerimiz ve komutanlarımız . Sizlere öncelikle selamlarımı iletiyorum . Sizler Yüce  Türk  Milleti'nin kahraman evlatlarısınız . Yağmur , çamur demeden  sıcak , soğuk demeden , bizler için sınırlarda nöbet tutuyorsunuz  ve dağlarda düşman ile çarpışıyorsunuz .

Bu mektubu size yazarken çok duygulandım . Çünkü siz orada çok kutsal bir amaç için bulunmaktasınız . Ecdadınız namusu , şerefi sizin vatanı beklemeniz sayesinde  korunmaktadır . Sizler olmasanız başka milletlerin egemenliği altında köle olarak yaşıyor olabilirdik . Siz bu milletin  gurur tablosu , muhteşem  askerlerisiniz . Canını hiç düşünmeden bu  vatanınız ve milletiniz için feda edecek kadar şerefli ve haysiyetli insanlarsınız . Siz bizim güvendiğimiz , canımızı , malımızı , namusumuzu emanet ettiğimiz kahraman Türk babalarının birer neferisiniz . Şu anda kiminiz belki arazide , kiminiz denizde , kiminiz nöbette görev başındasınız . Bizi koruduğunuz için size minnettarım .


Sizler  bizim her şeyimizsiniz . Hepinizin gözlerinden öpüyor , görevinizde kolaylıklar diliyor ve sizleri Yüce Allah'a emanet ediyorum yürekli yiğitler . Allah yar ve yardımcınız olsun ve sizi her zaman düşmanlardan korusun . Selam ve dua ile kalın , dualarımız sizinle , cansınız emanetsiniz yüce insanlar .
Askerlere Mektup Örneği Askerlere Mektup Örneği Reviewed by Hakkında Bilgi on 14:19:00 Rating: 5

5 yorum:

  1. çok güzel olmuş bana çok yardımcı oldu yazanın ellerine saglık .

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir mektup olmuş. Çok yardımcı oldu.

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Blogger tarafından desteklenmektedir.