Ekmek İsrafı, konusu ile ilgili kompozisyon örneği

Ekmek İsrafı, konusu ile ilgili kompozisyon örneği

Ekmek bizim inançlarımızda kutsal kabul edilen bir yiyecektir . Ekmek insanları açlıktan kurtaran en temel besin maddesi olması nedeniyle kutsal kabul edilir ve Allah'a şükür sebebidir .

Dünyada Afrika kıtası diye bir gerçek var , o gerçek bizlere çöpe attığımız ekmeklerin kırıntılarına bile muhtaç olan insanları hatırlatıyor . Çoğumuz sabah uyanıp buğusu üzerinde ekmeğini bölüm türlü kahvaltılıklarla karnını doyururken dünyanın çeşitli yerlerinde insanlar aç uyanıp tüm günü aç geçirmektedir . Bu tür insanları bir düşünebilsek bırakın ekmek israfını hiçbir şeyin israfını yapmayız .

Dünyanın sömürgeci devletlerinin hırsı , ilkel geri kalmış denilen halkların yedikleri ekmeğe kadar her şeylerini sömürmelerinden ileri gelmektedir . Açık büfe otellerde çöpe giden dünya kadar yemeklerimizle , çöpe attığımız yüz binlerce ekmekle bizim de sömürgeci ülkelerden bir farkımız var mı  ? Peki durum bu kadar vahimken bizlerin yapabileceği bir şeyler yok mu ?

İlk  başta ekmek olmak üzere hiçbir yiyecek , giyecek ya da içeceğin  israfına müsaade etmeyeceğiz . Bizden büyük bile olsalar onları uyarmaktan korkmayacağız .


Ekmek israfını engellemek  hayatımızda yaptığımız tüm israflara dikkat çekmek ve önüne geçmek için temel bir adımdır  . İsrafın zararını kavrayan insanlar hem ekmek , hem zaman hem de tüm kaynakların israfından uzak duracaklardır .
UYARI: SİTEDE YAYINLANAN YAZILARIN BAŞKA SİTELERDE KULLANILMASI SUÇTUR. FİKİR VE SANAT ESERLERİNİ KORUMA KANUNU GEREĞİNCE YAZILARI KOPYALADIĞI TESPİT EDİLEN KİŞİLERLE İLGİLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAKTIR!.. YAZILAR SİTEYE AKTİF LİNK VERİLEREK KOPYALANABİLİR.

Share :

Facebook Twitter Google+
0 Komentar untuk "Ekmek İsrafı, konusu ile ilgili kompozisyon örneği"

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

Back To Top