Mevlana'ya Mektup Yazınız .

 


Mevlana'ya Mektup Yazınız .

Dünya malını düşünmeyen , dünyanın boş uğraşları için üzülmeyen , mal kaygısı , mülk kaygısı olmayan , değerli tasavvuf insanı Sevgili Mevlana Hazretleri !
Hayatını anlamlı bir şekilde yaşayan senin gibi bir insan toplumuna her zaman örnek olmuştur . Sen ki ilminle biz hala aydınlatmaya devam eden  ilim insanısın , Fikir insanısın.

Şu anda yaşamasan bile düşüncelerin hala yaşamaya devam ediyor . Senin verdiğin öğütleri hayatımızda uygulamak için mücadele ediyoruz . İnsan olmaya , insanca davranışlar yapmaya devam ediyoruz .  Riyakar olmuyoruz , olduğumuz gibi görünüyoruz , insanlığa sevgiyi ve saygıyı yaymaya çalışıyoruz.Dünya malına , mülküne aldandığımız zaman hemen senin gibi değerli bir kimsenin sözleri aklımıza geliyor ve açıyoruz kitabı Mesnevi'yi okuyoruz . Mesnevi'yi okuduktan sonra büyük bir iç huzura eriyorum . Daha sakin ve daha ağırbaşlı oluyorum . Hayata bakışım daha farklı oluyor .


Nurlar içinde uyu, Rabbim senin mekanını cennet eylesin Sevgili Mevlana Hazretleri!

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...