Hayalinizdeki Öğretmen Nasıl Olmalıdır? Düşüncelerinizi Yazınız.


Hayalinizdeki Öğretmen Nasıl Olmalıdır? Düşüncelerinizi Yazınız.

Öğretmen , her şeyden önce iyi bir insan olan, insanlara  da bunu öğreten , daha sonra akademik bilgi ve becerileri öğreten kimse olmalıdır. Benim hayalimdeki öğretmen içi şefkat ve merhamet dolan bir kişi olmalıdır. Her öğrencisine aynı değeri vermeli ve her öğrencisini koşulsuz sevmelidir. Öğrenciler arasında ayrım yapmamalıdır.

Ödevi bir gün yapmadı diye diğer arkadaşlarının yanında öğrencisinin kişiliğini hedef  alacak, kırıcı sözler söylememelidir.  Arkadaşlarımın yanında onurumu, gururumu  kırmamalıdır. Öğrencisinin saçı uzun  diye onun saçını çekmeye, canını yakmaya çalışmamalıdır.  İyi ve güzel ahlaklı bir kimse, kişilik ve karakter sahibi , olgun bir insan olmalıdır.  Daha sonra iyi ders anlatabilmeli, akademik becerilerini ve bilgilerini öğrencilerine aktarabilmelidir.  Yeri  geldiği zaman sırrımı verebileceğim, ona güvenebileceğim bir insan olmalıdır.   Yeri geldiği zaman bize babalık, annelik yapan, abilik yapan kimseler olmalıdır.  Hiçbir öğrencinin dış görünüşü ile  dalga geçmemelidir.  Bize   güzel örnek olmalıdır. Yalancı olmamalıdır, güvenilir ve dürüst bir insan  olmalıdır.   Öğretmen   mesleğine yakışır bir kişilikte olmalıdır  ve gerçekten öğretmen olmalıdır. Bizi yaşama hazırlamalıdır. Bize dersi yaparak, yaşayarak  anlatmalıdır. 

Çocuklar derste aktif  olmalı,  uyuşuk olmamalıdır. Öğretmen dikkat çeken materyaller hazırlamalı ve çocukları yaşama hazırlamalıdır. Benim hayalimdeki öğretmen  böyle olmalıdır.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...