Depremzedelere Mektup Yazınız.


Depremzedelere  Mektup Yazınız.

Deprem sırasında  yakınlarını kaybetmiş olan ve enkazın altında kaldıktan  saatler sonra yaşama tutunmaya çalışan,   en sevdiklerini kaybetmiş olan ,  yaşamın en şiddetli   ve en acımasız anına tanık olan  , sevgili canlarımız, kardeşlerimiz, babalarımız, analarımız, yavrularımız, çocuklarımız!
Biliyoruz ki  kısacık sürede çok şeyler yaşadınız ve ne yazık ki acı deneyimlere de  sahip oldunuz.   Yaşadığınız acı bizim acımızdır, yaşadığınız kayıp bizim de kaybımızdır. Bundan sakın ola şüpheniz olmasın.  Sakın  bu dünyada  yalnız kaldığınızı düşünmeyin. 

Kahraman  milletimiz sizin gibi güçlü ve kudretli insanlara her zaman sahip çıkacak ve çıkmaya da devam edecektir.  Biliyorum ki şu anda canınız yanıyor, emin olun ki bizim de öyle. Çünkü biz, hepimiz, kardeşiz, aileyiz,  koca bir ülkenin  ortak dertleriyiz, acısıyız.  Sevgili canlarımız, sevgili kardeşlerimiz!  Her zaman millet olarak, devlet olarak yanınızda olacağız  ve dertlerinize ortak olacağız.  Size sakın üzülmeyin diyemem, demeyeceğim de… Elbette canınız yanıyor, elbette yüreğiniz kan ağlıyor ve bunu iliklerimin ta derinliklerine kadar hissediyorum.  Yaşadıklarınızı yaşamadım fakat neler hissettikleriniz gerçekten anlamaya çalışıyorum ve kendimi sizin gibi  kardeşlerimin yerine koyuyorum. Sizleri çok seviyorum, sizleri çok seviyoruz güzel kardeşlerimiz, yavrularımız, dedelerimiz, analarımız….      Ülke olarak bu zorlu süreçte tek yumruk olmasını bildik ve bilmeye de devam edeceğiz. Belki acılarınız, yaşadığınız zorlukları size kimse unutturamayacak fakat acınızı bir nebze dindirmek için sizin için elimizden gelen her türlü maddi ve manevi desteği  sağlayacağız.  Sizi asla yalnız bırakmaya niyetimiz yok, siz bize emanetsiniz ve emanetimize  millet olarak her zaman sahip çıkacağız.  Yakınlarınızı  kaybettiğiniz için,  çok üzgünüm, içim kan ağlıyor, canım yanıyor.  Sakın ola yeise kapılmayın. Yüce Allah büyüktür  ve  Yüce Rabbim’den sizlere sabırlar diliyorum. 

Depremde hayatını kaybeden  canlarımıza Yüce Rabbim’den rahmet  diliyorum. Yerlerinizde rahat uyuyun  ülkemin  güzel insanları, mekanınız cennet olsun, emanetleriniz her zaman bize emanettir. Güzel kardeşlerim  hepimize geçmiş olsun dileklerimi sunar, hepinizin gözlerinden öper sizleri ve bizler Yüce Rabbim’e emanet ederim. Unutmayın, unutmayalım ki canız ve emanetiz….

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...