Birlik, Beraberlik, Vatan, Fedakarlık, Savaş, Özgürlük, Millet Kelimeleriyle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.


Birlik, Beraberlik, Vatan, Fedakarlık, Savaş, Özgürlük, Millet Kelimeleriyle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız.

Ülkemiz Kurtuluş Savaşı esnasında çok çileler çekmiştir. Ülkemiz bir yandan  savaşın yangını ile boğuşurken , diğer yandan ise yoksulluğun acısı ile kıvranıyordu. Anadolu halkı yorgundu, bitkindi. Açlık ve savaş milletimizi zor duruma düşürmüştü lakin millet  vatan topraklarını canı pahasına da olsa vermeyecekti o zalim düşmanlara.

Gün birlik olma zamanıydı, gün beraber olma zamanıydı. Vatan toprakları tehlike altındayken uyur muydu Anadolu kadınları, Anadolu erkekleri? Uyumazdı elbette, uyumadılar da. Çünkü önce vatan dediler ve bu topraklardan düşmanı el birliği ile def etmesini bildi bu aziz milletimiz. Çok fedakarlıklar gösterdi kahraman analarımız. Nice şehitler verdik bu kutsal davada, nice yiğitler can verdi, nice yiğitler gazi oldu. Bağımsızlık için, özgürlük için, hür kuş gibi uçmak için savaştı bu millet o zalim, o hain düşmanla. Bizim milletimiz esareti kabul edemezdi. Çünkü bizim milletimizin asil kanı özgürlük diye akıyor, kalbi özgürlük diye çarpıyordu.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal liderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı, milletimizin desteği ile kazanıldı ve düşman kovuldu  bu vatan topraklarından. Onun için bu toprakların kıymetini bilmeliyiz ve bu vatana her zaman sahip çıkmalıyız.

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...