Türkülerin Yeri Ve Önemi İle İlgili Konuşma Yazınız .


Türkülerin Yeri Ve Önemi İle İlgili Konuşma Yazınız .

Türküler bizim hayatımızın vazgeçilmezi , en güzel dizeleridir . Çünkü biz sevdiğimize olan duygularımızı, düşüncelerimizi, memleketimize olan aşkımızı, babaya, anaya olan  bağlılığımızı vb. türküler sayesinde dile getiririz .

Türküler dinlediği zaman insan bir başka olur . Farklı duygular içinde oluruz. Eğer  başka bir ülkede yaşıyorsak gurbet türküleri dinleriz ve gurbete olan özlemimizi de bu türküler sayesinde gidermeye çalışırız ve oturduğumuz yerde bir anda ağlamaya başlarız . Ağladığımız zaman da az da olsa rahatlarız ve sanki memlekete olan hasretimizi az da olsa gitmiş olur . Kahramanlık marşları dinlediğimiz zaman geçmişimiz ile gurur duyarız ve vatanımız için daha çok çalışmaya ant içeriz.  Yoksulluk, ölüm ile ilgili türküler dinlediğimiz zaman  yine duygulanırız vb. İşte tüm bunlardan dolayı türküler bizim her şeyimizdir .

Unutmayın ki türküler bir kültürü  yansıtır, bir adeti yaşatır . Bunun için türkülerimizin kıymetini bilmeliyiz. Onları yaşayarak dinlemeliyiz ve onları yaşatmalıyız .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...