Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Merhamet Sözcüklerinin İçinde Geçtiği Uzun Bir Hikaye Yazınız .


Sevgi, Saygı, Hoşgörü, Merhamet Sözcüklerinin İçinde Geçtiği Uzun Bir Hikaye Yazınız .

Soğuk bir kış günüydü .  Annem çamaşırları  elinde yıkamış  asmak için balkona doğru götürüyordu . Babam ise henüz işten dönmemişti . Yemeğe henüz başlamamıştık . Çünkü babam gelince yemeğe hep birlikte otururduk . Çünkü  bizim ailemizin kuralları vardı . Annem çamaşırları asmış , elleri buz kesmişti . Erzurum’un kışı da diğer şehirlerden daha çetin geçiyordu . Zavallı annem bizim için her şeyi yapıyor ,  çamaşır makinesi olmadığı için ellerinde yıkıyordu hepimizin çamaşırlarını . Biz beş kardeştik .  Hepimiz de annemize ve babamıza çok düşkündük . Babam kömür satıyordu .

Geçimimiz böyle sağlanıyordu . Akşam olmuş , hepimiz acıkmıştık . Derken kapı vuruldu, gelen babamdı . Babam eve girince hepimiz saygı ile ayağa kalkmıştık . Çünkü onu çok seviyorduk . Babam   hemen ellerini yıkayıp sofranın başına geçti . Biz hemen sofrayı hazırladık . Annem bugün tavuk haşlamış, yanına da bir güzel sarımsaklı bulgur pilavı ve ayran yapmıştı . Kardeşim babamdan önce kaşığı pilava  doğru uzatmıştı. Babam ise ona hiç kızmamıştı . Çünkü benim babam hoşgörülü bir adamdı . Daha sonra  biz de  yemeğimizi  yemeye başladık .  Babam hepimize yemek yerken göz ucu ile bakıyor ve o merhametli bakışı beni benden alıyordu . Çünkü babam bizi çok seviyordu .  Bizim ailemizde sevgi ve saygı ortamı vardı . Yemekler yendikten sonra herkes odasına çekildi . Uyku saati gelmişti.  Hepimizin yatakları yere  serilmişti .  Herkes yatmıştı . Gece saat iki buçuk gibi kardeşim İrem  ağlamaya başlamıştı . İrem henüz üç yaşındaydı . Sayıklıyordu ve alnı ateşler içinde yanıyordu . Hemen annemi  ve babamı uyandırdım .  Babam ve annem kardeşimi kaptığı  gibi hastaneye götürdü .  Çok korkmuştum, ya kardeşim iyileşmezse  diye ağlamaya başlamıştık. Yaklaşık 1.5 saat sonra annem ve babam gelmişti . Kardeşim , annem balkonda çamaşır sererken  üşütmüş ve  hastalanmıştı. Onun için ateşi çıkmıştı.

Allah’tan kardeşime  bir şey olmadı . Onu çok seviyorduk . Daha sonra babam hepimize sarıldı ve sizi çok seviyorum canlarım dedi . Annem de merhametli gözlerle bize baktı . Biz de anneme güzel güzel baktık . Daha sonra hepimiz tekrar yatağa gittik .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...