Kestane, Yıl Sonu, Yeni Yıl , Yemek, Akrabalar, Tebrik Kartı Kelimelerinin İçinde Geçtiği Bir Hikaye Yazınız.


Kestane, Yıl  Sonu, Yeni  Yıl , Yemek, Akrabalar, Tebrik Kartı Kelimelerinin İçinde Geçtiği Bir Hikaye Yazınız.

2019 yılına girmeye sayılı günler kalmıştı .Yılın son günleriydi artık .  Çok heyecanlıydım . Çünkü bu yeni yılda babam da yanımızda olacaktı . Babam özellikle izin gününü yeni yıla denk getirmişti .  Annem ile birlikte akşam yemeğini yedikten sonra tebrik kartı  hazırlamaya başladık . Eşe dosta, akrabalara bu tebrik kartını  gönderecektik .  Daha sonra sabah oldu ve ailece kahvaltı yaptık . Hemen babamla tebrik kartlarını sevdiğimiz kişilere  gönderdik .

Ertesi gün yeni yıldı . Annem yeni yıla özgü güzel yemekler yaptı ,  babam ise çarşıdan  getirdiği kestaneleri sobada bir güzel közledi . Sonra babaannem , dedem ve amcamlarım da akşam bize geldi . Ailece güzel bir yeni yıl akşamı yemeği yedik .  Daha sonra hep birlikte tombala oynadık . Annem daha sonra çay hazırladı , yaptığı sıcacık kekleri masaya getirdi . Babam da közlediği kestaneleri temizleyip masaya getirdi . Ablam çayları koyarken ben  dedemin elinden tutarak onu masaya kadar getirdim . Sonra hep birlikte keyif yaptık ve yeni yıla canım sevdiklerim ile birlikte girdik . Yeni yıla girdiğimiz için şükrettik Allah’a .

 Daha sonra babam  eline Kuran-ı Kerim’i alarak Kuran okudu ve hepimiz babamın o güzel sesini dinledik . Ne güzel  okumuştu babam Kuran-ı Kerim’i öyle . Ninemin gözleri dolmuştu, annem de duygulanmıştı . Daha sonra hep birlikte şükür duası okundu ve amin dedik. Yeni yıla hayırlı bir şekilde girdik . Yüce Rabbim yeni yılda herkese istediği şeyleri versin ve herkes mutlu olsun inşallah . Esen kalın, sevgi ile kalın. Yeni yılınız kutlu olsun .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...