Hayalimdeki Okul İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Hayalimdeki Okul İle  İlgili Kompozisyon Yazınız .

Okul eğitim ve öğretimin  yapıldığı yerdir . Hayalimdeki  okulun şu özelliklere sahip olmasını isterdim . Okuduğum binanın sağlam , temiz ve dış görünüşünün güzel renklerde olmasını isterdim . Yani canlı renkler olmasını isterdim . Okulumda  iki tane güvenlik görevlisi olmasını isterdim . Sınıfların tertemiz ve sıraların hiç çizilmemiş olmasını isterdim . Sabah sınıfa girdiğimde  , hizmetlilerin sınıfa güzel kokular sıkmasın isterdim ve böylece mis kokular içinde ders dinlemek isterdim .

Ben öğrencilerin kıyafetlerinin  aynı olmasını isterdim . Çünkü kimi arkadaşlarımız marka giyiniyor , kimileri ise  eski püskü kıyafetleri giyiyor . İşte böyle olduğu zaman da o eski giyen arkadaşlarımız kendini burada kötü hissediyor ve  işte bu  arkadaşlarımıza üzülüyorum . Kimi marka giyen arkadaşlarımız da  marka giymeyenlere hava  atıyor . Bu  son derece yanlıştır . Bunun için herkes aynı kıyafet ve aynı renkte giyinmelidir . Yani gittiğimiz yerin okul olduğu belli olmalıdır . Okulumuzda  her çeşit kursların verilmesini isterdim . İngilizce kursu, keman, bağlama, davul, kanun, org, piyano, gitar vb.  kursların verilmesini isterdim . Her türlü halk oyunları ile ilgili kurslar açılmasını isterdim . Maddi durumu olmayan insanların da  bu alanlardan fayda sağlamasını  ve kendilerini geliştirmesini isterdim . Okulda mis gibi çiçekler olmasını isterdim . Okul bahçesinin bir gül bahçesi gibi tertemiz olmasını isterdim . Okulun dışında masalar, sandalyeler  olmalı ve çocuklar buralarda oturmalı ve arkadaşları ile hoş vakitler geçirmelidir .

Okulumuzun çevresinde çeşitli spor faaliyetlerinin yapılmasını isterdim . Örneğin ; halter, güreş vb . Okul yolunun trafikten uzak bir yol olmasını isterdim . Böylece  arkadaşlarımız okullarına rahat bir şekilde gelip gider . Öğretmenlerimizin hepsinin nitelikli, donanımlı  ve iyi insan olmalarını isterdim. Okulda kocaman bir kütüphane omasını isterdim ve orada istediğim zaman  , istediğim kadar vakit geçirebilmek için çok sayıda sandalye ve masa olmasını isterdim ve bir de oranın geniş olmasını isterdim .

1 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...