İletişim Formu

Ben Neden Varım ? Konulu Kompozisyon Yazınız .


Ben Neden Varım ? Konulu Kompozisyon Yazınız .

Yüce Allah insanları bu dünyaya imtihan etmek amacı ile getirmiş ve hepimiz de topraktan yaratılmışızdır . İlk insan ise Hz. Adem'dir.  Ben neden mi  varım? Ben imtihan edinmek için varım . Ben insanlığa faydalı olmak için , sorumluluklarımı yerine getirmek için varım . Ben hem dünya için hem de ahiret için  çalışmak için varım . Ben insan haklarını , adaleti , eşitliği savunmak için varım . Ben  eğer gerçekten iyi bir insansam haksızlıklar karşısında susmamak için varım . Ben zalimin değil mazlumun yanında olmak için varım .

Ben  insan olduğum için , insanlığı , doğadaki tüm canlıları korumak için varım . Ben hoşgörüyü , sevgiyi , saygıyı benimsemek ve bunu insanlara göstermek için varım . Ben aileme faydalı olmak için , vatanıma , milletime faydalı olmak için varım .  Yani ben varım ki hayatın anlamı osun , ben varım ki yoksullar mutlu olsun , ben varım ki güçsüzler bana güvensin inansın .  Ben  Allah için, ibadetlerimi en iyi şekilde yerine getirmek için varım  fakat bunu ne yazık ki tam anlamı ile yapamıyorum . İnşallah yapmaya çalışacağım . Ben zorlukların üstesinden gelmek için varım .

 Ben sabırlı olmak için varım. Ben  insanı yaşatmak için, insana ön yargı ile yaklaşmamak için varım. Ben  mazlum, masum bir insana iftira atmamak için varım . Ben en yakın sevdiklerimizin arkadaşından kimseye laf söyletmemek için varım . Ben varım, içimdeki sevgiyi herkese yaymak için, mutluluğumu herkesle paylaşmak için… Yeter ki var oldukça güzel işler başaralım ve  arkamızda kötü izler bırakmayalım. İşte o zaman bu dünyaya  geliş amacımızı hakkıyla yerine getirmiş oluruz ve bu dünyadan ayrılırken huzur içinde ayrılırız.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.