Arkadaşlık Kavramının Hayatımızdaki Yeri Nedir ?


Arkadaşlık Kavramının Hayatımızdaki Yeri Nedir ?

Arkadaş  insana yeri geldiği zaman yol gösteren yeri geldiği  zaman yardım eden , yeri geldiği zaman neşe katan  can yoldaşıdır . İnsan arkadaşları olduğu zaman , güzel bir arkadaş ortamı olduğu zaman hayatı daha mutlu yaşar . Çünkü bizi bu dünyada  güzel kılan şey güzel bir çevreye sahip olmak, güzel ahlaklı arkadaşlara sahip olmaktır . 

Gerçek arkadaşların  insan hayatındaki önemi çok ayrıdır . Çünkü gerçek arkadaşlar sizi yarı yolda bırakmayan , zor günlerinizde size sırt çevirmeyen  aileniz gibidirler . İşte bunun içindir ki insan arkadaşını çok iyi seçmelidir . İyi bir arkadaş hayatımıza güzel   anılar katar . Onunla her zaman irtibat halinde oluruz ve  onu asla unutmayız . Kötü günümüzde yanımızda olurlar , iyi günümüzde neşemizi, mutluluğumuzu paylaşırlar .  İşte bundan dolayıdır ki arkadaşlık kavramının hayatımızdaki yeri bambaşkadır diyebiliriz . Arkadaşlığın önemi ve hayatımızdaki yeri ile ilgili şu sözü de unutmamalıyız :

‘’ En büyük servetin nedir bilir misin? Gülen bir arkadaş, iyi hissettiren bir dost ve vücudundaki sıhhat…’’ Bundan dolayı bizi mutlu eden kimseler ile arkadaşlık kurmalıyız. Sadece menfaat sahibi olan kişiler ile zaten hiç  gerçek arkadaş olmamıştır .

0 yorum:

Yorum Gönderme

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...