İletişim Formu

Tebessüm İle İlgili Uzun Bir Kompozisyon Yazınız


Tebessüm İle İlgili Uzun Bir Kompozisyon Yazınız

Her insanın yapısı farklıdır . Kimi insanlar daha sıcakkanlı iken kimi insanlar ise daha soğukkanlıdır . Sıcakkanlı insanlar çevrelerine daha çok tebessüm ederler ama bu soğukkanlı insanların da tebessüm edemeyeceği anlamına gelmez . Fazla gülmeyi sevmeyen insanlar olabilir  fakat çevremizdekileri mutlu etmek için , insanlar ile iletişime geçmek için tebessüm etmek gerekir . Bu çok zor bir şey değildir .

Tebessüm etmek insanlar arasında  sıcak sohbetler kurulmasını sağlar , arkadaşlıklar ve dostluklar kurulur .  Güler yüzlü olan insanlar çoğu zaman toplum tarafından sevilen kimselerdir . Çünkü bu kimseler duygularını açıkça belli eden kişilerdir . Tebessüm etmek yeri geldiği zaman  sinirli bir insanı bile sakinleştirebilir . İslam dininde de tebessüm etmenin , güler yüzlü olanın  ne kadar önemli olduğu belirtilmiş ve sadaka yerine geçeceği söylenmiştir . İnsanları sevelim , adamına göre tebessüm etmeyelim . Özellikle de öksüz ve yetim çocuklara sahip çıkalım ve en çok da onlara tebessüm edelim . Onlara yaptığımız bu güzel davranışlar kardeşliğin ve barışın daim olmasını sağlar . Tebessüm etmek toplumda  mutluluk oluşturur . Tebessüm eden insanlar bir araya gelince , ortak bir iş yapınca o işte de verim çok olur .

Bunun için  yeri gelince tebessüm etmekten çekinmemeliyiz , korkmamalıyız ; sevdiğimiz kişilere , bizi seven kişilere tebessüm etmeliyiz. Böylece sevgi dolu bir dünya kuralım 

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.